[ad_1]

به گزارش شورا نیوز به نقل از ایرنا، وی جمعه شب در «آیین رونمایی از پوستر فراخوان چهل مسجد شاخص کشور» در مسجد چهار مردان قم، اظهار داشت: امروز مقداری تاثیرگذاری مساجد کم رنگ شده و این مساله وظیفه سنگینی را متوجه همه انسان های انقلابی و متدین می کند.
وی تاکید کرد: باید تلاش کنیم هم خودمان با مسجد انس و الفت پیدا کنیم و هم نسل جوان را با این مکان مقدس هرچه بیشتر آشنا نماییم.
نوه امام راحل ضمن قدردانی از دست اندرکاران برگزاری این برنامه فرهنگی افزود: این برنامه یک حرکت مناسب و آغاز دوباره ای برای جلب توجه مردم و مسئولان به جایگاه مهم و حساس مساجد خواهد بود‌.
وی با بیان این که همگان باید بیش از پیش خود را به مسجد نزدیک کنند، افزود: همان گونه که در ابتدای انقلاب مساجد کانون هویت انقلابی بودند، اکنون که ۴۰سال گذشته باید باز هم پایگاه و کانون اصلی انقلابی گری، انقلابی بودن و زنده نگه داشتن آرمان های انقلاب باشند.

** دشمن درصدد مایوس کردن مردم از نظام اسلامی است
عضو هیات علمی جامعه المصطفی العالمیه نیز در این آیین با تاکید بر ضرورت تقویت روحیه امید و نشاط در جامعه گفت: دشمن درصدد ایجاد یاس و ناامیدی در مردم و دلسردی آنها از نظام است.
حجت الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی اظهار داشت: ایجاد یاس و ناامیدی خواسته دشمن است، ولی ما نیز در سخنرانی ها به آن دامن نزنیم.
وی با بیان این که مسئولان در حال تلاش برای بهبود اوضاع اقتصادی کشور هستند، افزود: بخشی از عوامل آشفتگی های اقتصادی، خارجی است و آمریکا با خروج از برجام یک سری تحریم ها و محدودیت هایی را ایجاد کرده و به برخی از دولت ها متوسل شده تا به ایران ضربه وارد کند.
استاد حوزه علمیه قم بخشی از علت مشکلات اقتصادی را ناشی از عوامل داخلی دانست.

** رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر قم نیز در این آیین با اشاره به این که مسجد، کانون مبارزه با رژیم ستم شاهی بود گفت: از این رو شورای هیات های مذهبی کشور به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اقدام به معرفی ۴۰ مسجد شاخص کشور که نقش پر رنگی در حرکت های انقلابی داشتند، نموده است.
حسن مالکی نژاد، معرفی و تبیین استانداردهای مسجد فعال و انقلابی، شناسایی و معرفی این مساجد به عنوان الگو به سایر مساجد، ایجاد انگیره جهت حرکت مساجد به سمت مساجد انقلابی و جذب نسل جوان و کمک به قشرهای آسیب پذیر را از اهداف این برنامه فرهنگی عنوان کرد و افزود: معرفی مساجد شاخص از مجموعه برنامه های جشنواره فرهنگی چله سرو می باشد که به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب تدارک دیده شده است.
وی با اشاره به مسجد چهار مردان قم، این مکان مقدس را به دلیل حضور حضرت امام(ره) و دادن رای در ۱۲فروردین ۵۸، یکی از مهمترین مساجد کشور دانست و افزود: به همین جهت این مسجد نخستین مسجد شاخص خواهد بود و ۳۹مسجد دیگر در مناطق مختلف کشور نیز تا ایام الله دهه فجر به عنوان شاخص معرفی خواهند شد.
۷۴۰۳ / ۱۱۷۵

انتهای پیام /*

[ad_2]

منبع خبر