[ad_1]

سرپرست فرمانداری کنارک در جنوب سیستان وبلوچستان به خبرنگار ایرنا گفت: این صیادان با تلاش وزارت امور خارجه، سفارت جمهوری اسلامی ایران در کنیا و پیگیری استانداری آزاد شدند.
ابابکر بلوچ گفت: ملوانان آزاد شده چابهار و کنارک در هنگام صید در آب های دور حدود ۹ ماه قبل بدون اطلاع وارد آب های آن کشور شدند که به اتهام ورود غیرمجاز به آب های سومالی بازداشت شده بودند.
وی ادامه داد: پس از توقیف لنج و درگیری بین دو طرف ناخدای لنج کشته شده و ۱۷ ملوان دیگر توسط نیروهای کشور سومالی دستگیر و در طول ماههای گذشته زندانی بودند.
سرپرست فرمانداری کنارک گفت: ۱۷ ملوان دستگیر شده توسط یک دادگاه در کشور سومالی محکوم به ۲ سال زندان و پرداخت جریمه نقدی شدند.
وی از پیگیری و تلاش ‌های استانداری سیستان وبلوچستان، اداره کل شیلات سیستان وبلوچستان، وزارت اطلاعات، وزارت خارجه، سفارت ایران در کنیا، سفارت جمهوری اسلامی ایران در نایروبی برای آزادی صیادان زندانی قدردانی کرد.
بلوچ گفت: در ایام ماه مبارک رمضان نیز چهار صیاد در بند دزدان سومالی به کشور ایران بازگشته اند.
وی گفت: شغل صیادی خطرات زیادی دارد و بیش از ۲۵ هزار صیاد به وسیله ۹۳۰ فروند لنج و هزار و ۴۰۰ فروند قایق در این منطقه مشغول صید و صیادی هستند.
وی ادامه داد: ۱۰ صیاد ایرانی نیز در طول دو هفته اخیر از آبهای پاکستان نجات یافته و با تلاش و همکاری مقامات ۲ کشور از طریق مرز زمینی ریمدان چابهار به وطن بازگشتند.
تحریریه خبر شورا نیوز : ایرنا، چابهار و کنارک همجوار آب های ساحلی مکران در حدود ۶۴۵ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز سیستان وبلوچستان واقع شده اند و بیش از ۳۱۰ کیلومتر مرز دریایی دارند.
۳۰۴۳ **۶۰۸۱

انتهای پیام /*

[ad_2]

منبع خبر