[ad_1]

به گزارش شورا نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مرزبانی سیستان و بلوچستان، فرمانده مرزبانی ناجا گفت: بیش از یک تن و ۱۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در درگیری مسلحانه با سوداگران مرگ و معاندان در ۲ عملیات جداگانه و همزمان در مرزهای زابل و زاهدان کشف شد.
سردار قاسم رضایی روز پنجشنبه اظهار داشت: در این درگیری و عملیات که با حمایت و پشتیبانی معاندان از سوداگران مرگ انجام شد ۲ نفر از مرزبانان غیور و سلحشور هنگ مرزی زابل به مقام والای شهادت نائل آمدند.
وی افزود: سوداگران مرگ شب گذشته با حمایت و پشتیبانی آتش معاندان نظام جمهوری اسلامی ایران، قصد داشتند مقادیر قابل توجهی مواد مخدر را از مرزهای جنوب شرق کشور و از ۲ منطقه زابل و زاهدان به طور همزمان وارد کشور کنند که مرزبانان این هنگ ها جانانه در مقابل آنان ایستادگی کردند.
وی تصریح کرد: در این درگیری ‌ها که معاندان، سوداگران مرگ را با سلاح ‌های نیمه سنگین حمایت و پشتیبانی می‌ کردند، رزمندگان مرزبانی با شجاعت و غیرت و اجرای سنگین آتش علیه آنان توانستند توان رویارویی را از سوداگران مرگ و معاندان سلب و آنان را در دستیابی به اهداف شومشان ناکام کنند.
فرمانده مرزبانی ناجا اظهار داشت: در این ۲ عملیات مرزبانان سیستان و بلوچستان موفق شدند ۹۱۱ کیلو و ۴۵۰ گرم تریاک، ۲۰۰ کیلوگرم هروئین و ۱۷ کیلو و ۵۵۰ گرم مرفین را به همراه مقادیر قابل توجهی سلاح و مهمات سبک و نیمه سنگین و تجهیزات نظامی و مخابراتی از قاچاقچیان و معاندان کشف کنند.
سردار رضایی خاطرنشان کرد: در این عملیات‌ ها ۲ نفر از مرزبانان غیور هنگ مرزی زابل به نام ‌های استوار یکم محسن شهرکی و سرباز وظیفه جلال بهبودی زابلی به درجه رفیع شهات نائل شدند.
وی گفت: با توجه به آتش پر حجم مرزبانان هنگ‌ های مرزی زابل و زاهدان، ۲ نفر از سوداگران مرگ و معاندان به هلاکت رسیده و بقیه آنان به سمت خاک کشور مقابل متواری شدند.
به گزارش شورا نیوز به نقل از ایرنا ،سیستان و بلوچستان پیشروترین استان در جهان از لحاظ مبارزه با مواد خانمان سوز مخدر است.
این استان با وسعتی حدود ۱۸۷ هزار و ۵۰۲ کیلومتر مربع (معادل ۵/۱۱درصد مساحت کشور) به مرکزیت زاهدان افزون بر ۱۱۰۰ کیلومتر مرز زمینی با افغانستان و پاکستان دارد.
۳۰۴۲**۶۰۸۱

انتهای پیام /*

[ad_2]

منبع خبر