[ad_1]

تحریریه خبر شورا نیوز : ایرنا، ‘اوکتاویان علیم الدین’ سفیر اندونزی در ایران روز دوشنبه در دیدار با فعالان اقتصادی همدان اظهار داشت: در اتاق بازرگانی اندونزی میزی برای ایران تعریف شده و فعالان اقتصادی می توانند در نشست های تخصصی همتای خود را یافته و به نتایج دلخواه برسند.
وی با ابراز خرسندی از انتخاب همدان به عنوان پایتخت گردشگری آسیا در سال ۲۰۱۸ میلادی گفت: اندونزی یکی از اعضای سازمان گردشگری است و در این رویداد جهانی خود را سهیم می داند.
سفیر اندونزی در تهران اظهار داشت: مردم اندونزی همدان را به خاطر ابوعلی سینا و مفاخرش می شناسند و تعدادی از دانشجویان اندونزی مشتاقانه در این شهر مشغول تحصیل هستند.
وی با بیان اینکه اندونزی با ۲۶۰میلیون نفر جمعیت چهارمین کشور پر جمعیت جهان است، تاکید کرد: باید فرصت را مغتنم شمرده و برای افزایش معاملات بین ۲ کشور تلاش کنیم.
علیم الدین نزدیک کردن اندونزی با ایران را هدف عمده این سفر اعلام و اضافه کرد: این دیدار آغاز روابط دوستانه بین ملت های دو کشور است.
سفیر اندونزی در تهران با بیان اینکه در اندونزی ایران را به عنوان واردکننده گردو می شناسند نه بعنوان صادرکننده این محصول، افزود: صادرات پسته ایران چشمگیرتر از گردو است اما در صورت افزایش تولید می توانیم خریدار این محصول ایران باشیم.
وی خاطرنشان کرد: اندونزی زمینه صادرات روغن پالم، انبه، ادویه جات به ایران و همچنین واردات زیتون از ایران را دارد و می توانیم در این زمینه با تجار ایرانی وارد مذاکرات جدی شویم.

** اعزام تور تجاری به اندونزی در آینده نزدیک
نایب رئیس اتاق بازرگانی همدان نیز در این نشست به فعالیت ۹۴۶ واحد صنعتی و تولیدی فعال در همدان اشاره کرد و گفت: در این واحدها ۲۳ هزار نیروی انسانی مشغول کار هستند.
حمیدرضا رهبر اضافه کرد: ۶۹۵ نفر از فعالان اقتصادی همدان عضو اتاق بازرگانی هستند و ۱۵ تشکل و انجمن ثبت شده و ۱۰ کمیسیون تخصصی زیر مجموعه اتاق بازرگانی است.
وی به رویدادهای بین المللی همدان ۲۰۱۸ اشاره کرد و گفت: به طور قطع اعضای اتاق بازرگانی در این رویداد نقش آفرینی می کنند که دعوت از سفرای کشورهای مختلف یکی از این برنامه ها است.
نایب رئیس اتاق بازرگانی همدان از اعزام تور تجاری به اندونزی خبر داد و گفت: اعزام این تور بزودی و با حضور فعالان اقتصادی همدان انجام خواهد شد.
در پایان تعدادی از فعالان اقتصادی به بیان قابلیت ها و ظرفیت های همدان در عرصه منابع معدنی، تولید گردو و کشمش، مبل و منبت، صنعت ریلی همدان و صنایع غذایی پرداختند.
سفیر اندونزی در تهران به همراه هیاتی متشکل از مشاوران فرهنگی و اقتصادی به دعوت اتاق بازرگانی به همدان سفر کرده است و پیش از این نشست با معاون امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری همدان دیدار و گفت و گو کرد.
۷۵۲۷/۲۰۹۰

انتهای پیام /*

[ad_2]

منبع

این خبر توسط موتور جستجوی شورا نیوز دریافت شده و مسئولیت آن به عهده منبع می باشد