[ad_1]

به گزارش شورا نیوز به نقل از ایرنا، مهدی کرباسیان عصر یکشنبه در نشست خبری پس از بازدید خبرنگاران از کارخانه فولاد بوتیای ایرانیان در محل این کارخانه افزود: با همکاری دولت و بخش خصوصی روند درحال افزایش تولید فولاد کشور ادامه خواهد یافت.
وی اظهار داشت: تفکر دولت تدبیر و امید حمایت از بخش خصوصی و رفتن به سوی سیاست های اقتصاد مقاومتی بوده است که در دولت یازدهم پایه گذاری شده و در دولت دوازدهم درحال افزایش است.
وی گفت: صادرات ۹ میلیون تن فولاد در سال گذشته نشانه ظرفیت بالای کشور در این زمینه است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: از ۲ هزار میلیارد دلار گردش مالی صنایع معدنی دنیا، در سال ۲۰۱۷ به میزان ۴۳ درصد به زنجیره فولاد اختصاص دارد و در ایران فولاد موضوع پایه ای رشد و توسعه است.
وی تصریح کرد: هشت میلیون تن کنستانتره، ۷.۵ میلیون تن گندله، سه میلیون تن آهن اسفنجی و ۴.۲ میلیون تن فولاد در استان کرمان در پایان پروژه های میدکو سال ۹۸ تولید خواهد شد.
وی گفت: کشور با حمایت دولت، سیستم بانکی، تلاش بخش خصوصی، توجه مسئولان محلی و مردم ، استفاده از نیروهای باتجربه و تلاش نیروی جوان به توسعه می رسد.
**صرفه جویی در انرژی و آب نکته محوری کشور است
کرباسیان افزود: صرفه جویی در انرژی و مصرف آب در صنایع و معادن نکته بسیار محوری در کشور است که در کنار آن باید ،ضوابط و استاندارد زیست محیطی رعایت شود.
وی ابراز کرد: حفاظت از محیط زیست آینده در معادن کشور با جدیت لحاظ می شود و نباید در این زمینه افراط و تفریط کرد و در حوزه ایمیدرو و میدکو این پروسه بصورت کامل اجرا می شود.
وی گفت: گواهینامه استاندار محیط زیست در ایمیدرو افزایش یافته است و برای این شرکت هزینه طرح ها در درجه دوم اهمیت قرار دارد.
**مسئولان همدلی و وحدت داشته باشند
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: موضوع اساسی امروز کشور همدلی و وحدت و دادن امید به مردم است و این مباحث امروز کمرنگ شده است و مسئولان رده بالا باید به آن توجه کنند.
وی بیان کرد: ایران از ابتدای انقلاب دچار تحریم ها شده است و موضوع جدیدی نیست.
وی گفت: شعار اساسی جمهوری اسلامی و مردم استقلال، آزادی جمهوری اسلامی یوده است و استقلال در بعد سیاسی و اقتصادی موجب تحریم شده است.
**استفاده از معادن کوچک موجب توسعه نقاط محروم می شود
کرباسیان گفت: در آینده از معادن کوچک نیازها و مواد اولیه کارخانجات کشور تامین می شود و وجود این معادن در نقاط محروم موجب اشتغالزایی، رشد و توسعه آن منطقه می شود.
وی افزود: استفاده از ظرفیت معادن کوچک در پروژه های کنستانتره مورد نظر این شرکت است و تفاهم نامه ایمیدرو و میدکو در این زمینه اخیرا امضا شده است.
کرباسیان اظهار داشت: دیگر معادن روباز در کشور وجود ندارند و ۲۵۰ هزار کیلومتر مربع اکتشاف توسط ایمیدرو در چهارسال گذشته دلیلی بر این مدعا است.
برای این اقدام صندوق بیمه معدن به کمک این ۲ شرکت آمده است.
در ادامه این سفر، همچنین خبرنگاران از کارخانه فولاد بردسیر، فولاد زرند و فولاد بوتیای ایرانیان بازدید کردند.
استان کرمان به عنوان بهشت معادن ایران سرمایه گذاران فراوانی را در این بخش جذب کرده و اینک توسعه معدنی این استان برای ایجاد اشتغال به بحث نخست دولت و بخش خصوصی تبدیل شده است.
۷۴۲۰/ ۵۰۵۴

انتهای پیام /*

[ad_2]

منبع خبر