به گزارش «شورا نیوز» به نقل از تسنیم و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، دومین دوره مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی (G2) با حضور ۲۱۶۳ تکواندوکار از ۵۴ کشور در دو بخش پومسه و کیوروگی و سه رده‌سنی نونهالان، نوجوانان و بزرگسالان از روز پنچنشبه در سالن «آنولیوسیو المپیک» شهر آتن در حال برگزاری است که نمایندگان کشورمان تنها در رده‌سنی بزرگسالان و در گروه مردان در این رقابت‌ها به مصاف رقیبانشان رفتند.

سجاد مردانی تکواندوکار وزن ۸۷+ کیلوگرم کشورمان به عنوان نماینده ایران در روز پایانی این رقابت‌ها، پس از یک‌دور استراحت در نخستین گام رو در روی «تیمو هینو» از فنلاند قرار گرفت و ۱۲ بر ۶ پیروز شد، سپس «یوری کریچنکو» نماینده کشور روسیه را در راند طلایی شکست داد.

سجاد در مرحله نیمه‌نهایی و در مبارزاتی نزدیک (۱۲ – ۱۰) با شکست برابر «رادیک عیسی اف»آذربایجانی، قهرمان المپیک ریو ۲۰۱۶، به مدال برنز این رقابت‌ها بسنده کرد.

هدایت این تیم برعهده «مهدی بی باک» به عنوان سرمربی و «علیرضا نصرآزادانی» و «هادی افشار» به عنوان مربی است.

تیم‌ملی کشورمان پیش از این موفق به کسب ۴ مدال طلا توسط محمد کاظمی (وزن ۵۸- کیلوگرم)، میرهاشم حسینی (وزن ۶۳- کیلوگرم)، آرمین هادی‌پور( وزن ۵۴- کیلوگرم) و ابوالفضل یعقوبی( وزن ۶۸- کیلوگرم) شده بود.

گفتنی است؛ مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی (G2) است و به دارندگان مدال طلا، نقره و برنز به ترتیب ۲۰، ۱۲ و ۷.۲۰ امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیکی تکواندوکاران تعلق می‌گیرد.