به گزارش «شورا نیوز» به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان؛عبدالله ولی‌نژاد رئیس اداره اوقاف و امور خیریه قائم‌شهر امروز در آئین افتتاح ساختمان جدید اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان با بیان اینکه این مکان از محل سرمایه گذاری موقوفات و تبدیل به احسن پنج موقوفه انجام گرفته است، گفت: سعی کردیم مکانی را خریداری کنیم که دسترسی خوبی داشته باشد و در آن مسائل شرعی و قانونی نیز رعایت شده و از طرف دیگر این مکان را بسیار پایین‌تر از قسمت‌های دیگر منطقه خریداری کردیم.

وی افزود: این محل در یک طبقه و ۳ واحد به ترتیب با مساحت ۹۸.۹۱ ، ۱۶۸ و ۱۶۱ مترمربع و با قیمت ۱۷۶، ۲۹۹ و ۲۸۷ میلیون تومان خریداری شد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان قائم‌شهر گفت: هزینه خرید ۲ واحد از این ساختمان از محل سرمایه گذاری موقوفات و یک واحد از محل تبدیل به احسن تأمین شده است.

ولی نژاد با بیان اینکه ساختمان قدیمی اوقاف در مکان مناسبی قرار دارد، افزود: آن ساختمان نیز مجدداَ ساخته و به بهره برداری می‌رسد.

وی گفت: همه اداراتی که از محل موقوفه هستند اگر در خدمت وقف قرار دارند باید اجاره را از طریق سازمان برنامه و بودجه تأمین کنند و سازمان تأمین اجاره بهای این ملک را از محل تملک دارایی به صورت ماهانه پرداخت خواهد کرد.