به گزارش  «شورانیوز »به نقل از  ورزش سه، در شرایطی که ترکاشوند معاون اقتصادی پرسپولیس در حاشیه یک گفت‌وگوی ویدئویی با برانکو ایوانکوویچ خبر از تمام کردن کار عقد قرارداد با چند بازیکن داد، رسانه‌ها در گمانه‌زنی‌های اولیه اعلام کردند بازیکنان مدنظر ترکاشوند شجاع خلیل‌زاده، گادوین منشا و یکی، دو بازیکن دیگر هستند. اما در شرایطی که در فوتبال ایران عقد قرارداد زودهنگام قبل از پایان فصل مرسوم نیست، اخبار مربوط به منشا هر روز ابعاد تازه‌ای پیدا می‌کند.
این بازیکن که کشف امسال مجید جلالی از لابلای دی‌وی‌دی‌های پرشمار بازیکنان معرفی شده از سراسر جهان به باشگاه پیکان بوده است، تحت هر شرایطی آبی‌پوشان تهرانی را ترک خواهد کرد و اینجاست که  پیکانی‌ها باید بابت عدم عقد قرارداد بلندمدت با او غبطه بخورند. منشا که با ۱۵ گل زده از بهترین‌های این فصل محسوب می‌شود، روز گذشته به ورزش سه گفت از تیم‌های مختلفی من جمله کشور خودش نیجریه پیشنهاد دارد. این در حالی است که اخباری مبنی بر تلاش فعالان بازار نقل و انتقالات برای انتقال او به لیگ‌های کشورهای عربی نیز شنیده می‌شود.

در این شرایط ادامه کار منشا در ایران کمی دشوار به نظر می‌رسد چراکه این بازیکن حالا برای خود شأن بالاتری به نسبت ماه‌های پیش قائل است و به سختی می‌شود رضایت او را برای یک قرارداد جمع و جور و در حد فوتبال ایران جلب کرد. از طرفی بعد از درخشش افراطی امسال، ریختن پول بی‌حساب پای یک فوتبالیست آفریقایی ممکن است بهای سنگینی هم در پی داشته باشد. کمااینکه پرسپولیس این تجربه را با ابراهیم توره داشته؛ بازیکنی که از نظر کلاس فوتبال یکی از بهترین‌های تاریخ لیگ ماست.

منشا گفته است دوست دارد در ایران به فوتبال ادامه دهد چراکه به حضور در لیگ ایران عادت کرده و به اصطلاح می‌داند چگونه به آنچه که امسال انجام داده ادامه دهد. نکته جالب اینکه او سوالی هم درباره پرسپولیس و محرومیت شفاهی این تیم از نقل و انتقال بازیکنان خارجی داشت که نشان می‌داد او بی‌میل نیست به جمع قرمزها بپیوندد. با این حال، به نظر نمی‌رسد با وجود همه وعده‌ها که البته بدون ذکر نام بوده، پرسپولیس به سادگی بتواند منشا را در تور خود گرفتار کند. او حالا احتمالا اعدادی بالاتر از گذشته را طلب خواهد کرد که مشخص نیست پرسپولیس با بحران مالی فعلی بتواند از پس پرداختش بربیاید. اگرچه گفته می‌شود باتوجه به ارتباط خوب وکیل وی با باشگاه پرسپولیس، سرخ‌ها محتمل‌ترین تیم ایرانی برای حضور منشا هستند. البته تیم‌های دیگری مثل استقلال و سپاهان هم به دنبال استخدام این بازیکن هستند که پافشاری آنها بهایی جز افزایش قیمت منشا نخواهد داشت.

پرسپولیس که فصل پیش در ابتدای فصل نقل و انتقالات علیرضا بیرانوند را به عنوان خرید اول به جمع خود اضافه کرد، در صورت عقد قرارداد با منشا برد بزرگی به دست خواهد آورد اما با عدم حضور احتمالی او نوبت بررسی مهره‌های جایگزین است. جدول گلزنان را که نگاه کنید به نظر نمی‌رسد در لیگ ایران مهاجمان چندانی بالاتر از ترکیب فعلی خط حمله پرسپولیس وجود داشته باشند که بتوانند کیفیت تهاجمی سرخپوشان را افزایش دهند.

انتها خبر/