به گزارش «شورا نیوز» به نقل از ورزش سه ، تیم پارس جنوبی جم در لیگ دسته اول رکورد های زیادی را جابه جا کرد و توانست مقتدرانه به دسته برتر صعود کند.تیم تحت هدایت مهدی تارتار رکورد ۲۳ هفته نباختن را برجای گذاشت تا نشان دهد شایسته صعود بوده است. تارتار که اولین سال حضورش در لیگ یک را تجربه می کرد، حالا توانسته افتخاری بزرگ به دست آورد.
تارتار  درباره شرایط تیمش در طول فصلی که گذشت، صعود به لیگ برتر وبرخی مسائل دیگر صحبت هایی را انجام داد که ماحصل آنرا در ادامه می خوانید:
استقلال اهواز جوانمردانه بازی کرد
در ابتدا جا دارد به استقلال اهواز تبریک بگویم که یک بازی جوانمردانه به نمایش گذاشتند و اگر چنین تلاشی را که مقابل ما داشتند برابر دیگر تیم ها از خودشان بروز می دادند قطعا در لیگ می ماندند. البته ما هم برای این دیدار استرس زیادی داشتیم و گرمای هوا هم در کیفیت کار ما تاثیر گذاشته بود. موقعیت های زیادی داشتیم و  حریف با چنگ و دندان از دروازه اش دفاع می کرد اما خدا را شکر توانستیم با شکست استقلال اهواز صعود و قهرمانی مان را قطعی کنیم.
این قهرمانی مبارک مردم خونگرم بوشهر و جم
اجازه بدهید این قهرمانی را در ابتدا به مردم خونگرم بوشهر و جم تبریک بگویم که پتانسیل داشتن یک تیم لیگ برتری را داشتند. امیدوارم تیم پارس جنوبی جم نه تنها در لیگ برتر بماند بلکه از نظر من پتانسیل کسب سهمیه آسیا را دارد. این موفقیت مرهون حمایت های مهندس یوسفی، مدیرعامل منطقه ویژه پارس جنوبی، آقای جهانی از اعضای هایت مدیره، آقای رضائیان، مدیرعامل تیم که در این مدت همواره کنار ما بود و در کنار دو عزیز دیگر زحمات زیادی را برای تیم کشیدند. همچنین باید تشکری داشته باشم از آقای خطیب، سرپرست بومی و زحمتکش تیم که نگذاشت در جم هیچ کم و کاستی را احساس کنیم. در این زمینه باید تشکری هم از آقای نوروزی، فرماندار شهرستان، آقای زائری رئیس شورای شهر، اقای دوراهکی رئیس ورزش استان و آقای اسدی رییس هیات فوتبال هم داشته باشم و به همه این عزیزان خسته نباشید، بگویم.
حسم از صعود قابل توصیف نیست
این حس که قابل توصیف نیست. من در دوران بازیگری به واسطه نسبت فامیلی با آقافیروز کریمی تجربه بازی در دو دوره را در لیگ برتر داشتم که منجر به صعود شد اما این حس به عنوان مربی واقعا برایم شیرین و غیرقابل توصیف است. واقعا به عنوان کسی که نفر اول فنی تیم بود از خوشحالی بچه ها به خاطر این اتفاق خوشحال بودم و از اینکه می دیدم زحماتمان به ثنر نشست احساس خوبی داشتم. جا دارد در این مسیر از بازیکنان تیم که ارگان اصلی ما بودند، کادرفنی، تیم پزشکی، تدارکات و همه عزیزانی که ما را در این موفقیت همراهی کردند تشکر کنم.
۲۳ هفته نباختن شانسی نیست
قبول دارم که خداوند به ما لطف داشت و تلاش بچه ها و مجموعه تیم نتیجه داد اما اینکه خوش شانس بودیم را نمی توانم صرفا عامل صعود ما به لیگ برتر دانست. ما بیش از دو سوم بازی ها را نباخته ایم و این یک رکورد برای فوتبال ایران به حساب می آید. در ۴ بازی ۱۲ امتیاز مقابل تیم های مدعی نساجی، ملوان و گل گهر کسب کردیم که این نشان می دهد شخصیت قهرمانی داشته ایم. ۲۳ هفته نباختن قطعا شانس نیست.
گفتند این تیم را قبول نکن
واقعا سخت بود و یکی از همکاران همان زمان با توجه به شرایط موجود گفت گرفتن این تیم ریسک است. استخاره کردم که خوب آمد و از بازیکنان لیگ یکی که بیرون مانده بودند آمار گرفتم. بعداز دو هفته به رضائیان مدیرعامل تیم گفتم هرجا که رفته ام برای نگه داشتن تیم تلاش نکرده ام بلکه برای اول شدن تلاش کردم. حالا هم آمده ام تا پارس جنوبی جم را به لیگ برتر ببرم با اینکه از من خواسته بودند که تیم در یک جایگاه مناسب قرار بگیرد چون سال اول شان به لیگ بود اما خوشحالم که به قولی که عمل کردم و به هدفمان رسیدیم.
چون فامیل آقا فیروزم می دانستم لیگ یک سخت است
از آنجایی که با آقا فیروز فامیل هستیم از روز اولی که کار مربگیری را شروع کردم از سختی این شغل آگاه بودم و همچنین سخت بودن در لیگ یک را به خوبی می دانستم. از روز اول با توکل به خدا و تلاش تک تک ارکان تیم در مسیر موفقیت افتادیم و همیشه در تیم هایی که داشتم با تمام سختی ها نتایج خوبی گرفته بودم. راه آهن را هم به فینال جام حذفی رساندم و هم در لیگ حفظش کردم. گسترش را حفظ کردم و چند تیم دیگر و از این بابت خوشحال هستم.
برانکو ومن قهرمان شدیم، نوبت دایی است!

واقعا از ته دل آرزو می کنم که این اتفاق افتاده و نفت تهران با علی دایی قهرمان جام حذفی شود. بحث پرسپولیسی بودن یک طرف اما اعتقاد و رفاقتی که با دایی  دارم مهمترین عاملی است که دوست دارم او قهرمانی شود آنهم با سختی هایی که این فصل تجربه کرد. من می دانم دایی در نفت چه می کشد. خدا کند با قهرمانی علی دایی مثلث قهرمانی پرسپولیسی شود و پرچم این تیم بیش از پیش بالا بماند.

 
صرفا بودن در لیگ برتر مهم نیست، باید بمانیم
حمایت و خواست مدیرعامل باشگاه به ما روحیه داد و ممنونم که این موضوع را اعلام کرد. من به این مردم و لطف آنها عادت کرده ام و دوست دارم در این تیم بمانم و روزهای خوبی برای آنها رقم بزنیم. با این حال ماندن مهم نیست بلکه باید شرایط برای موفقیت های بعدی فراهم شود. صرف بودن در لیگ برتر کار را در نخواهد آورد و باید برای موفقیت ابزار داشته باشیم. شک ندارم با درایت مدیران منطقه ویژه و مدیریت تیم این مسایل پیگیری و حل خواهد شد و یک تیم درخور شأن استان بوشهر را روانه لیگ برتر کنیم.

 

حق ندارند با احساسات هواداران ما بازی کنند
واقعا  حاشیه سازی ها  درباره فروش امتیاز باشگاه به ماشین سازی زشت است و نمی دانم از کجا نشأت می گیرد. واقعا این بازی کردن با احساسات مردمی است که به خاطر موفقیت پارس جنوبی با تمام سختی هایی که در زندگی دارند، یارانه خودشان را به ما هدیه کردند. من در چند بازی آخر هم به همه بچه های تیم گفتم که باید به خاطر این هواداران و مردمی که خوشحالی زیادی ندارند قهرمان شویم و گل خنده روی لبان آن ها نقش ببندد. شک ندارم مدیرعامل منطقه، مدیریت تیم، مردم جم به هیچ وجه اجازه چنین کاری را نخواهند داد و مزد زحمات شان را به راحتی در اختیار دیگری قرار نمی دهند.