به گزارش «شورا نیوز» به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در جمع پرشور مردم دهستان تاریخی فهرج با اشاره به اینکه کرامت انسان به معنای زندگی، شغل، ارتباطات اجتماعی و وضعیت اقتصادی با کرامت است، اظهار داشت: انسانی که دارای کرامت است هیچ زمانی ذلت را تحمل نمی‌کند.

وی تصریح کرد: دولت اسلام موظف است برای جامعه زمینه‌های رشد، تعالی و کرامت را فراهم کرده و بر اساس قانون اساسی برای هر فرد از جامعه حقوق، زندگی و معیشتی در شأن و کرامت‌شان تأمین نماید.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: بیکاری و خجالت افراد به دلیل مشکلات اقتصادی از اعضای خانواده زیبنده این مملکت نیست. همچنین فسادهای اقتصادی برای کشور اسلامی ایران شایسته نبوده و نباید چنین مواردی را داشته باشیم.

رئیسی تصریح کرد: کشور و ملتی که در بسیاری از عرصه‌ها نشان دادند حتماً می‌توانند یک نظام اداری دور از هر گونه فساد را رقم بزنند و توانستند در علوم مختلف به گونه‌ای حرکت کنند که پیشرفتهای متعددی داشته باشیم قطعا میتوانند وضعیتی داشته باشند که به هیچ عنوان شاهد بیکاری جوانان و سرپرستان خانوار نباشیم.

وی افزود: باید به نام شهدای پر تلاش ما که در عرصه جهاد تلاش کردند و به ما آموختند که ” ما می‌توانیم”، حرکت کنیم و این شعار مهم را محقق کنیم.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با طرح این سوال که ما مشکل آب، خاک یا نیروی انسانی داریم، گفت: مشکل کشور ما کمبود آب نیست بلکه مشکل کمبود مدیریت آب در کشور وجود دارد، ما مشکل ساختارهای اقتصادی را زیاد احساس نمی کنیم بلکه مشکل اصلی در نبود مدیریت درست اقتصادی در کشور است.

رئیسی گفت: یزد می‌تواند مرکز صنعت، تجارت، اقتصاد و معدن کشور باشد و صنعت این استان می‌تواند یک صنعت بینالمللی باشد که از جمله این ویژگیها میتوان به نساجی، کاشی و سرامیک و کشاورزی این استان و کشور اشاره کرد که زمینه بین المللی شدن را دارند.

وی یکی از خصوصیات استان یزد را عدم اسراف و قناعت در زندگی دانست و گفت: از ویژگی این استان، آرام ننشستن مانند ۴ هزار شهید این استان است که در راستای حفاظت از انقلاب جان خود را فدا کردند.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: می‌توان کارگاه‌های تعطیل یا نیمه تعطیل را در مدتی به مدار تولید آورد، ما اعلام کردیم که حداقل می‌توان سالی ۲۵ درصد از کارگاه‌های نیمه تعطیل و تعطیل را در مدار تولید آورد.

رئیسی ادامه داد: بسیاری از مشکلاتی که الان زنان و مردان ما از آن رنج می‌برند را می‌توان برطرف کرد، این کشور می‌تواند با نگاه به درون و توانمندی‌های داخل کشور می‌تواند فضایی پر از رونق داشته باشد.

وی ادامه داد: ما تجربه را ممکن است از بسیاری کشورهای دیگر بگیریم ولی با درون‌زایی و استفاده از امکانات و ظرفیت‌های داخلی می‌توانیم به پیشرفت دست پیدا کنیم.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه نگاه ما به توانمندی‌های داخل کشور است، گفت: توانمندی‌های درون کشور قادر است که بسیاری از گره‌های داخل کشور را بگشاید و بسیاری از مشکلات را برطرف کند.

رئیسی با اشاره به اینکه وی به نمایندگی از تمام روستاهای استان یزد در دهستان فهرج سخنرانی کرده، تاکید کرد: باید بتوانیم اقتصادی که بر پایه ظرفیتهای داخلی کشور ایستاده محقق کنیم.

وی با تاکید بر اینکه امام رضا(ع) به ما آموخته که چگونه گام بردارید که هم بندگی خدا را داشته باشید و هم در عزت قرار گیرید، گفت: کشوری که الطاف امام رضا(ع) را دارد نباید مشکلات اقتصادی، بیکاری و دیگر مشکلات را داشته باشد.

انتهای پیام/