به گزارش «شورا نیوز» به نقل از تسنیم، جلسه فوق‌العاده هیئت‌امنای دانشگاه آزاد عصر روز گذشته به ریاست علی‌اکبر ولایتی رئیس هیئت‌امنا و هیئت موسس دانشگاه آزاد برگزار شد که در این جلسه بنا به تصمیم اکثریت اعضاء مقرر شد حمید میرزاده طی یک هفته از ریاست دانشگاه استعفا دهد و در غیر این صورت او خود بخود برکنار خواهد شد.

بنا بر اخبار کسب شده از سوی خبرنگار تسنیم، حمید میرزاده در پایان این جلسه حمید میرزاده خطاب به اعضای هیئت‌امنای دانشگاه آزاد اعلام کرده که دیگر به دانشگاه آزاد نخواهد رفت و استعفا نیز نخواهد داد که با توجه به این اقدام میرزاده وی خود به خود از ریاست دانشگاه آزاد عزل و علی‌محمد نوریان سرپرست موقت دانشگاه آزاد خواهد شد.

علی‌اکبر ولایتی رئیس هیئت موسس و هیئت‌امنای دانشگاه آزاد نیز بر همین مبنا حکم سرپرستی علی‌محمد نوریان را صادر کرد.

خبر مرتبط: ولایتی رسماً نوریان را به عنوان سرپرست دانشگاه آزاد منصوب کرد + متن حکم

طبق پیگیر‌های خبرنگار تسنیم حمید میرزاده از صبح امروز تاکنون به دفتر ریاست دانشگاه آزاد در سازمان مرکزی مراجعه نکرده است.

با توجه به اینکه میرزاده ریاست دانشگاه آزاد را بدون استعفا رها کرده، علی‌محمد نوریان تا ساعاتی دیگر در دفتر مدیریت دانشگاه آزاد حضور پیدا خواهد کرد.

به گزارش تسنیم، جلسه فوق‌العاده هیئت‌امنای دانشگاه آزاد روز گذشته به درخواست چهار نفر از اعضای هیئت‌امنا و مطابق تبصره یک ماده ۱۱ اساسنامه این دانشگاه به ریاست علی‌اکبر ولایتی تشکیل شد.

براساس ماده ۱۱ اساسنامه دانشگاه آزاد، هیئت‌امناء حداقل هر دو ماه یک بار به دعوت رئیس هیئت تشکیل جلسه می‌دهد. جلسات با حضور اکثریت کل اعضاء رسمیت می‌یابد و تصمیمات با اکثریت آراء اعضای حاضر در جلسه معتبر خواهد بود.

همچنین تبصره یک این ماده می‌گوید: در صورت لزوم به پیشنهاد رئیس دانشگاه یا نمایندگان وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یا ۳ نفر از اعضاء، جلسه فوق‌العاده هیئت امناء تشکیل می‌گردد.

علی‌محمد نوریان نیز اسفندماه سال ۱۳۹۳ با نظر اعضای هیئت موسس دانشگاه آزاد به عنوان دبیرکل این هیئت انتخاب شد.

انتهای پیام/