به گزارش «شورا نیوز» به نقل از باشگاه خبرنگاران، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفا اجتماعی افزایش حداقل حقوق مستمری بگیران و بازنشستگان تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی را امسال ۱۴.۵ درصد اعلام کرد و اظهار داشت: برای اینکه دستمزدها ترمیم شود، برنامه ریزی می کنیم تا برای حداقل بگیرها تصمیم خوبی اتخاذ شود.

وی ادامه داد: برای بازنشستگان کشوری و لشگری ۳۴ هزار میلیارد ریال(٣۴٠٠ میلیارد تومان) تامین اعتبار شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: حقوق بازنشستگان کشوری که کمتر از ۲۱ میلیون ریال( ۲.۱ میلیون تومان) دریافتی دارند، به شکل پلکانی افزایش می یابد. حداقل حقوق یک بازنشسته کشوری که با ۳۰ روز بازنشسته شده است کمتر از ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال(یک میلیون و ۱۵٠ هزار تومان) نیست که این رقم نسبت به سال گذشته قابل توجه است.

ربیعی ادامه داد: افزایش حقوق بازنشستگان کشوری که بالای ۲۱ میلیون ریال دریافتی دارند ١٠ درصد است.

وی با بیان اینکه حداقل حقوق بازنشستگان کشوری یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومان است، گفت: با برنامه ریزی انجام شده حداقل مستمری بازنشستگان و مستمری بگیران تحت پوشش تامین اجتماعی ۱۴.۵ درصد برای سال جاری به طور قطعی افزایش پیدا می‌کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با دریافتی بالا کمتر از ١٢ درصد نیست.

ربیعی گفت: افزایش حقوق بازنشستگان کشوری از فروردین ماه و بازنشستگان تامین اجتماعی از اردیبهشت ماه اعمال می شود. در صورت تامین مالی امکان اعمال افزایش حقوق برای بازنشستگان تامین اجتماعی از فروردین ماه نیز وجود دارد.

انتهای پیام/