به گزارش «شورا نیوز» به نقل از خبرگزاری دانشجو، محسن رضایی، استاد دانشگاه جامع امام حسین (ع) در جلسه هم اندیشی با دانشجویان بسیجی فعال در حوزه رسانه که به میزبانی کمیته گفتمان دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد، گفت: این احتمال که دولت بعد، ادامه دولت فعلی باشد و همین مسیر را بدون تغییر اساسی ادامه دهد، منتفی نیست و این احتمال هم قوی است که دولت انقلابی با تحولاتی برای کارآمدی و نجات اقتصاد روی کار بیاید. همچنین احتمال این که انتخابات به دور دوم کشیده شود، زیاد است. اما در هر حال آنچه برای ما اهمیت دارد، تشکیل دولت اصلح است؛ ضمن آن که تفرقه و رقابت غیر موجه میان نامزدهای انتخاباتی را موجب ناکارآمد شدن دولت آینده می‌دانیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: با شرایط خاص و مهمی مواجهیم که نشان می‌دهد نتیجه انتخابات بر مناسبات داخلی و خارجی تاثیر خواهد داشت و بنابراین مسؤولیت سنگینی به عهده دوستداران انقلاب اسلامی است. به طور مشخص، در جبهه نیروهای انقلاب که فراتر از یک جناح سیاسی است، مسأله وحدت در تشکیل دولت انقلابی از مقوله اشخاص مهمتر است، چرا که اشخاص باید خود را فدای انقلاب کنند و هواداران، وحدت را بر نامزد مورد علاقه خود، ترجیح دهند. در این حالت، هر شخصی از نیروهای انقلاب در انتخابات موفق شود، وظیفه تشکیل یک دولت انقلابی را به عهده خواهد داشت. انتظار از نیروهای انقلاب نیز این است که در رقابت‌ها به تخریب یا حاشیه پردازی رو نیاورند.

محسن رضایی با تصریح این مطلب که نباید در انتخابات به دنبال تعیین رئیس دوم برای کشور بود، اضافه کرد: ما به دنبال تشکیل دولت انقلابی هستیم، نه رونمایی ازرئیس دوم کشور؛ چرا که رئیس دولت، رئیس دوم کشور نیست و دولت انقلابی آینده، باید خاکی‌ترین و خادم‌ترین دولت بوده و از همه نیروهای انقلاب برای خدمت به مردم استفاده کند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین با اشاره به درگیری‌های منطقه‌ای گفت: یکی از مشکلات ما این است که آقای روحانی و آقای ترامپ، زبان هم را نمی‌دانند و نمی‌توانند تفاهم ادراکی برقرار کنند. آمریکایی‌ها به دنبال ورود بیشتر در بحران سوریه اند و فعالیتشان در منطقه هرچند به دوران بوش نمی‌رسد، اما افزایش یافته است. به طور مسلم مسائل دفاعی- امنیتی ما نیز در چهارسال آینده ادامه خواهد یافت؛ به ویژه که امریکایی‌ها به دنبال قطع ارتباط ما با لبنان، سوریه و فلسطین هستند و ان شا الله نخواهیم گذاشت که این اتفاق صورت بگیرد.

محسن رضایی در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان در باره این که ما می‌خواهیم از شما و اهدافتان دفاع کنیم، گفت:من واقعا راضی نیستم کسی از من دفاع کند، از انقلاب و جریان انقلاب دفاع کنید. من خود شرمنده ام که به دوستان شهیدم نپیوسته ام. در انتخابات، به دلیل اهمیت وحدت از کاندیداتوری کناره گرفتم؛ هر چند که احساس تکلیف می‌کنم در مقابله با جنگ اقتصادی به میدان بیایم. امروز اقتصاد کشور، بیشتر از ۲۰ سال پیش به حضور امثال من نیاز دارد؛ اما نمی‌خواهم خودم به خودتکلیف کرده باشم و بنابراین از همه دوستان می‌خواهم که با انگیزه جدی برای وحدت قدم بردارند.

محسن رضایی در پاسخ به سؤالی دیگر در باره امکان اجرای طرح ایالت‌های اقتصادی اظهار داشت: طرح ایالت‌های اقتصادی در بندهای دوم و سوم سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با ادبیات رقابت استانی و منطقه‌ای آمده است.

وی همچنین در مورد فعالیت جبهه نیروهای انقلاب تصریح کرد: جمنا در دوران نوزادی به سر می‌برد، اما برای رسیدن به بلوغ، افق و چشم انداز روشنی دارد و من به آن امیدوارم. هر چند که آسیب شناسی و اصلاح در هر حرکتی ضرورت دارد.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس گفت: فضای مجازی شبیه به میدان جنگ در سال اول جنگ شده است. سرداران شناخته شده جنگ، در سال اول، در حوزه‌ها و خطوط خالی از ارتش حضور داشتند. در سال اول، این عزیزان، جزیره‌ای عمل می‌کردند، حملات کوچکی داشتند و مهمات اندکی به آن‌ها می‌رسید؛ حال آن که امروز و در فضای مجازی باید به دنبال تشکیل جبهه نیروهای انقلاب باشیم.