به گزارش«شورا نیوز» و به نقل از ورزش سه ، علی دایی روز گذشته در کنفرانس خبری پیش از بازی با فولاد در برابر صحبت های ترکاشوندازعالیشاه و نورالهی دفاع کرد و درباره بازیکنان کروات صحبت کرده بود که این صحبت ها با واکنش علی کریمی و باز کردن ماجرای سپانوویچ، ادامه یافت.

علی دایی پس از تساوی تیمش برابر فولاد، علاوه بر بازی، به صحبت های علی کریمی نیز واکنش نشان داد، صحبت های دایی را درکنفرانس خبری مرور می کنیم: دو بر دو تیمش مقابل فولاد خوزستان گفت:

باید در نیمه اول کار را تمام می کردیم
نیمه اول بازی بهترین بازی ما در این فصل بود. بازیکنان ما از نظر فوتبالی خوب بودند. نیمه اول باید بازی را تمام می‌کردیم. بازیکنان‌مان مقداری تمرکز نداشتند. باید در نیمه اول، دو سه گل می زدیم. نیمه دوم هم بازیکنان ما بهتر از فولاد خوزستان بودند. در این بازی حقمان به هیچ وجه مساوی نبود. دو اشتباه کردیم و بازی مساوی شد.

روی اشتباه بچگانه دو گل خوردیم
روی دو اشتباه بچگانه امتیازهای بازی را از دست دادیم. امیدواریم در فینال جام حذفی این اتفاق ها را جبران کنیم.

برای خودمان، برادر و خواهرمان بازی می کنیم
ما برای خودمان و برادر و خواهرهای‌مان بازی می‌کنیم! من شرایط خودمان را گفتم. ما شبیه تیم محلی هستیم و مانند آنها اداره می‌شویم. از بازیکنانم تشکر می‌کنم که با این وضع به تمرین می‌آیند. در طول لیگ چنین شرایطی بی‌سابقه بوده است. بچه‌های ما از جان مایه گذاشتند و تا اینجا توانسته‌ایم نتایج قابل قبولی بگیریم.

به صحبت های کریمی علیه خودم عادت دارم
من صحبت های علی کریمی علیه خودم عادت دارم. من او را دوست دارم. من از دو شاگردم دفاع کردم. دو شاگردی که همه مردم هم می‌دانند چطور بازی کردند. او از مدیرانی حمایت کرده که مردم نمی‌دانند از کجا آمده‌اند. زمانی که سرمربی پرسپولیس بودم، یک بازیکن کروات آوردم. تاریخ همیشه زنده است. من آمدن آن بازیکنان را گردن گرفتم و از مردم عذرخواهی کردم. متاسفانه ما آن بازیکنان را جذب کردیم. قرارداد آن بازیکنان را ببینید. با بازیکنانی قراردادهایی آنچنانی می‌بندند که هیچ کیفیتی ندارند. من آن موقع نامه زدم که آنها را نمی‌خواهم اما کسی از رفتن اوکراینی‌ها اطلاعی پیدا نکرد.

به کسی اجازه نمی دهم علیه کریمی صحبت کند
مردم فوتبال را می‌فهمند و تا الان هم قضاوت‌های درست و بجایی داشته‌اند. من برای همکارم متاسفم. به جای دفاع از حق از روی کینه‌های شخصی صحبت می‌کند. این صحبت‌ها او را بزرگ نمی‌کند. او باید روش و منشی را در پیش بگیرد که بزرگ دیده شود. من به خودم و شما اجازه نمی‌دهم علیه او صحبت کنید. ان‌شاءالله برای فوتبالی که جوانی خودمان را گذاشتیم هوای هم را داشته باشیم نه اینکه هوای غیر فوتبالی‌هایی را داشته باشیم که معلوم نیست از کجا آمدند. شما می‌توانید اسناد و مدارک باشگاه را نگاه کنید و ببینید آقای سپانوویچ چطور از باشگاه رفتند.

دایی شجاعت عذرخواهی را داشت
حداقل علی دایی شجاعت این را داشت که از مردم عذرخواهی کند. امسال با اینکه گلر احتیاج داشتم هشت، نه دروازه‌بان خارجی را رد کردم. اینکه کسی علیه من صحبت کند عادی شده است. برای من عادی شده که او راجع به من و صحبت‌هایم موضع منفی بگیرد. ان‌شاءالله خدا همه ما را به راه راست هدایت کند.