به گزارش «شورا نیوز» به نقل ازباشگاه خبرنگاران جوان؛ در برنامه شب گذشته خندوانه رامبد جوان بعد از تبریک عید میلاد امام علی(ع) خبر خوشی به هموطنان داد. خبر از این قرار بود که از شب گذشته تاکنون بیش از دو میلیارد تومان کمک های مردمی برای کودکان معلول جمع آوری شد که این پول برای ساخت دو ساختمان برای دختران و پسران معلول هزینه می شود.

او مهمان این برنامه خندوانه را یکی از مظلوم ترین و بی حاشیه ترین های تلویزیون معرفی کرد و از شبنم قلی‌خانی خواست که وارد شود.

قلی‌خانی در ابتدای برنامه بعد از سلام و احوالپرسی خبر از تئاتر خود که به زودی اجرا می شود داد و گفت: مشغول تمرین تئاتر به کارگردانی نوشین تبریزی و بازیگری محمد حاتمی هستم. نام این تئاتر «کافه طره» است که از هفته آینده بیست و چهارم فروردین به روی صحنه می رود.

قلی‌خانی در پاسخ سوال جوان در ارتباط با زندگی مادرانه اش گفت: مادر شدن انگیزه ام را برای کار بیشتر کرد و الان پرانرژی تر و فعال ترم و باید به خاطر دخترم شادتر باشم. دلم می خواهد وقتی بزرگ شد احساس کند که مادر موفقی دارد.

جوان پرسید دوست داری دخترت چه ویژگی هایی داشته باشد؟ وی گفت: دوست دارم در آینده آدم فعالی باشد و به عنوان یک زن روی پای خودش بایستد و به کسی تکیه نکند. همچنین دوست دارم موسیقی یاد بگیرد.

قلی‌خانی در رابطه با تدریسش در دانشگاه گفت: بعد از گرفتن فوق لیسانس به من پیشنهاد تدریس شد و قبول کردم و جزو هیئت علمی شدم. هفت سال تدریس کردم ولی مجبور شدم استعفا بدهم.

این بازیگر در رابطه با نحوه برخورد با دانشجویانش بیان کرد: بخاطر رشته ی تدریس من که تئاتر بود، فاصله سنی من با دانشجوها کم بود و ترجیح می دادم فضا گرم و دوستانه باشد.

در این قسمت برنامه قلیخانی به درخواست جوان طریقه نفس گیری در تئاتر را به حاضران آموزش داد و مهمان و میزبان برای سرگرمی برنامه، بازی اسم فامیل انجام دادند.

بازیگر نقش مریم مقدس گفت: دوست دارم نقش خانمهای تاثیرگزار در فرهنگ مثل پروین اعتصامی و توران میرهادی را بازی کنم. فکر می کنم اگر بازماندگان اجازه بدهند اجازه داریم در زندگینامه بزرگان دست ببریم. اما بعضی شخصیت ها خودشان هم بار دراماتیک دارند و هم اسطوره هستند.

سپس شبنم قلی‌خانی به صورت فی البداهه طرحی را که در ذهن داشت نگارش کرد. و با لنز دوربین از مادرش برای کوتاهی های دخترانه خود طلب بخشش کرد.

در این قسمت میان برنامه ای که گزارش از پل خواجو بود و در آن با مردم اصفهان گفتگوی صمیمانه ای انجام شده بود، نشان داده شد.

در ادامه برنامه رامبد جوان انتخاب شبنم قلی‌خانی به عنوان منتخب بازیگرهای خانم در سین مثل سریال را به او تبریک گفت و احساس شبنم قلیخانی را پرسید. قلیخانی پاسخ داد: برای من آرای مردمی بسیار باارزش است، چون وقتی در تلویزوین فعالیت می کنیم مخاطب بیشتری دارد و انتخاب مردم برایم خیلی مهم بود.

قلی‌خانی در صحبتهایش به احترام به حریم خصوصی اشاره کرد و گفت: من بارها درباره احترام به حریم خصوصی واکنش نشان دادم. همه دوست دارند حریم خصوصی آدمها محفوظ باشد. به شخصه سعی می کنم به حریم خصوصی دیگران احترام بگذارم حتی در مورد مادر و همسرم هم این موضوع را رعایت می کنم.

او کتابهای روان شناسی برایان تریسی را جزو کتاب های مورد علاقه خود معرفی کرد. همچنین قول داد که چون بچه ها و کتاب خواندن را دوست دارد برای کودکان بی سرپرست کتاب بخواند.

پس از لبخند بیست ثانیه ای شبنم قلیخانی، رامبد جوان یادگاری های خندوانه بعلاوه یک جلد کتاب به او هدیه داد.

استاد عزت الله انتظامی، پیشنهاد شبنم قلیخانی برای حضور در برنامه خندوانه بود.

لازم به ذکر است؛ در خندوانه شب گذشته علی مشهدی استندآپ کمدی برنامه را اجرا کرد.

انتهای پیام/