به گزارش “شورا نیوز” و به نقل از مهر، چهارمین دوره بازیهای کشورهای اسلامی اواخر اردیبهشت ماه به میزبانی آذربایجان در باکو برگزار خواهد شد و تیم ملی کاراته ایران با ۱۰ کاراته در بخش کومیته انفرادی و ۲ کاتارو به این رقابتها اعزام می شود.
تیم بانوان را مهسا افسانه در کاتای انفرادی،نسرین دوستی در وزن ۵۰- کیلوگرم، طراوت خاکسار در وزن ۵۵- کیلوگرم،رزیتا علیپور در وزن ۶۱- کیلوگرم، بهنوش نجفی در وزن ۶۸- کیلوگرم و محدثه آقایی در وزن ۶۸- کیلو گرم تشکیل می دهند.
ابوالفضل شهرجردی در کاتای انفرادی، امیر مهدی زاده در وزن ۶۰-کیلوگرم، سعید احمدی در وزن ۶۷-کیلوگرم، ابراهیم حسن بیگی در وزن ۷۵ کیلوگرم، ذبیح‌الله پورشیب در وزن ۸۴-کیلوگرم و سجاد گنج زاده در وزن ۸۴+کیلوگرم نیز در بخش مردان تیم ملی ایران را تشکیل می دهند.

تیم ملی کاراته کشورمان در دوره قبلی این بازیها با ۳ طلا، ۶ نقره و ۲ برنز پس از مصر و بالاتر از آذربایجان در مکان دوم جدول رده بندی قرار گرفت. در دوره قبلی علاوه بر مبارزات انفرادی در کاتا و کومیته، رقابتهای کومیته و کاتای تیمی در دو بخش مردان و زنان هم برگزار شد، اما دراین دوره پیکارهای تیمی از لیست بازیها خارج شده است.