به گزارش “شورا نیوز” ، شهاب چاوشی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: وقتی مردم جنب و جوش و نشاط بالایی برای حضور و مشارکت در صحنه انتخابات نشان می­‌دهند، مبین امید و انگیزه لازم برای نشاط و سرزندگی اجتماعی است.

وی افزود: آمار داوطلبان نامزدی در انتخابات دوره پنجم شوراها در حوزه شهری استان تهران از ۴۶۷۳ نفر در دوره چهارم به ۶۰۷۵ نفر افزایش یافته است.

رییس ستاد انتخابات استان تهران تصریح کرد: آمار داوطلبین شهری و روستایی شوراها در دوره چهارم در سطح استان ۸۴۳۳ نفر بوده که در حال حاضر (در دوره پنجم) به ۱۰ هزار و ۴۱۷ نفر افزایش یافته است.

چاوشی تاکید کرد: استقبال و حضور گسترده کسانی که علاقمند به خدمت به شهر و روستای خود هستند، مسئولیت هیأت­‌های اجرایی و نظارت را در بررسی صلاحیت­ ها دوچندان کرده است و انتظار بر این است که همه کسانی که شایستگی خدمت به جامعه را دارند و معتقد به مبانی نظام جمهوری اسلامی و پایبند به حقوق عمومی مردم هستند فرصت حضور در عرصه ­رقابت­‌ها را پیدا کنند. برای هیأت­‌های اجرایی و نظارت قطعاً مرّ قانون باید مدنظر قرار گیرد و از هرگونه اعمال سلایق خاص در عرصه تأیید صلاحیت­‌ها خودداری خواهد شد.

رییس ستاد انتخابات استان تهران یادآور شد: البته امر حضور و مشارکت و استقبال داوطلبان، از دقت نظر هیأت­ های اجرایی و نظارت نخواهد کاست و در مورد همه باید با دقت شرایط قانونی لازم برای حضور در عرصه رقابت مورد بررسی و مداقه قرار گیرد.

انتهای پیام/