به گزارش “شورا نیوز” و به نقل از ورزش سه ، در این بازی که با حضور فوق العاده هواداران همراه بود ، استقلال سال ۹۵ را با صدرنشینی در گروه B آسیا به اتمام برد تا با هوادارانش جشن مختصری برگزار کند.
هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا، ۲۴ اسفند ۱۳۹۵
ورزشگاه غدیر، تماشاگر: ۲۰ هزار نفر
داوران: ما نینگ، شی ژیانگ، ژانگ چنگ از چین
کارت زرد
علی حسن عفیف دقیقه ٣ از لخویا
سلمان بحرانی دقیقه ۱۰ از استقلال خوزستان
اسماعیل محمد دقیقه ۴١ از لخویا
محمد تریسور دقیقه ۵٨ از لخویا
آرش افشین دقیقه ۵٩ از استقلال خوزستان

کارت زرد دوم و اخراج:
محمد تریسور دقیقه ۹۰ از لخویا

استقلال خوزستان:
وحید شیخ ویسی، عقیل کعبی، دانیال ماهینی (۹۴ محمد شریفی)، محمد طیبی، پیمان شیرزادی، فرشاد سالاروند، سلمان بحرانی، حسن بیت سعید، مهدی مومنی (۷۶ نانگ)، مهدی زبیدی و آرش افشین (۶۶ علی اصغر عاشوری).
سرمربی: سید سیروس پورموسوی

لخویا قطر:
قاسم برهان، محمد تریسور، محمد موسی، فلورس، علی عفیف، لویز مارتین، اسماعیل محمد، نام تای هی، یوسف العربی (۵۵ معز علی)، یوسف المساکنی (۲۶ خالد مفتاح) و کریم بوضیف.
سرمربی: جمال بلماضی

شرح گل‌ها:
١-٠(استقلال خوزستان-حسن بیت سعید): پاس مهدی مومنی از سمت چپ درون شش قدم به بیت سعید می رسید اما مدافع لخویا روی او خطا کرد تا داور نقطه پنالتی را نشان بدهد، بیت سعید پشت این ضربه ایستاد و برخلاف حرکت قاسم برهان دروازه لخویا را باز کرد.
١-١(لخویا قطر-اسماعیل محمد): ضربه آزاد بلند لخویا با ضربه سر مدافع جلو کشیده درون شش قدم به اسماعیل محمد رسید تا این بازیکن با یک ضربه سر به راحتی دروازه استقلال خوزستان را باز کند.

شرح بازی در نیمه اول:
استقلال خوزستان و لخویا قطر در ورزشگاه غدیر به مصاف هم رفتند، قطری ها بازی را هجومی شروع کردند اما این استقلال خوزستان بود که توسط حسن بیت سعید روی پاس زبیدی توانست پنالتی بگیرد و خود بیت سعید دروازه قاسم برهان را باز کرد.
هنوز استقلالی ها غرق در شادی بودند که شاگردان بلماضی روی یک ضربه آزاد و در نهایت ضربه اسماعیل محمد به گل تساوی دست یافتند.

در ادامه بازی هر دو تیم موقعیت هایی نیز داشتند که هیچکدام نتوانستند استفاده کنند. البته یوسف المساکنی بازیکن شاخص این تیم در میانه بازی مصدوم شد و جای خود را به خالد مفتاح داد. باید دید در نیمه دوم چه اتفاقی می افتد.

بهترین بازیکن:
حسن بیت سعید، مهاجم استقلال خوزستان بعد از پایان بازی از سوی مسئولان ای اف سی به عنوان بهتزین بازیکن زمین انتخاب شد. این بازیکن تک گل تیمش را روی ضربه پنالتی که خودش به دست آورده بود، به ثمر رساند.

اتفاق ویژه:
استقلال خوزستان با این تساوی همچنان در صدر جدول گروه سوم لیگ قهرمانان باقی ماند. بعد از استقلال خوزستان تیم لخویا قطر با ۵ امتیاز در جایگاه دوم قرار دارد.

دقایق حساس:
دقیقه ٢: شوت از راه دور نام تای هی با اختلاف زیاد به بیرون رفت.
دقیقه٣: ضربه آزاد پیمان شیرزادی از بالای دروازه قاسم برهان به بیرون رفت.
دقیقه ١١: شوت از راه دور یوسف المساکنی را شیخ ویسی به زیبایی دور کرد.
دقیقه ١٩: پاس عالی علی حسن عفیف درون محوطه شش قدم به یوسف العربی رسید اما ضربه این بازیکن را شیخ ویسی به زیبایی دور کرد که البته کمک داور اعلام آفساید کرده بود.
دقیقه ٢٧: شوت از راه دور یوسف العربی با اختلاف بسیار کم از دروازه استقلال خوزستان به بیرون رفت.
دقیقه ٣۴: اوت دستی بلند پیمان شیرزادی با ضربه بیت سعید و سپس مهدی زبیدی همراه شد که قاسم برهان به زیبایی توپ را بیرون کشید و در ادامه شوت محمد طیبی را باز هم دروازه بان لخویا به کرنر فرستاد.
دقیقه ٣٧: شوت از راه دور مهدی مومنی آسمان را شکافت.
دقیقه ۵٢: سانتر بلند محمد طیبی از میانه زمین با ضربه سر مهدی زبید همراه شد اما قاسم برهان به زیبایی توپ را به کرنر فرستاد.
دقیقه ۵٨: سانتر ماهینی و ضربه حسن بیت سعید با حرکت آکروباتیک زبیدی همراه شد که قاسم برهان آن را به راحتی در اختیار گرفت.
دقیقه ٨۵: کرنر بلند شیرزادی و ضربه سر عقیل کعبی به نانگ رسید اما این مهاجم کامرونی توپ را به آسمان کوبید.

در حاشیه:
*تعدادی هوادار تیم قطری با پرچم کشور قطر در ورزشگاه حضور دارند.
* بیش از ٢ساعت قبل از شروع بازی تماشاچیان در ورزشگاه حضور پیدا کرده اند و به تشویق استقلال خوزستان می پردازند.
* ترافیک شدیدی قبل از شروع بازی در گیت های بلیط فروشی ایجاد شده است.
*استقلال خوزستان برای اولین بار در مسابقات آسیایی گل خورد.
* یکی از هواداران مورد حمله قلبی قرار گرفت و با آمبولانس به بیمارستان منتقل شد.
*هواداران خوزستانی به سبک ایسلندی ها تیمشان را در این بازی حمایت می کنند.
*رحیم زهیوی بازیکن سابق تیم استقلال خوزستان که در الشحانیه بازی می کند، از نزدیک بازی را تماشا می کند.