به گزارش “شورا نیوز” و به نقل از ورزش سه ، استقلال با این پیروزی ۶ امتیازی شد و با جا گذاشتن لوکوموتیو در صدر جدول رده بندی گروهش قرار گرفت و منتظر دیگر بازی گروه A این رقابت ها باقی ماند.

 

هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا / ساعت:۱۹
ورزشگاه: آزادی / تماشاگر: ۴۲ هزار نفر
داور:کیم هیکوک / کمک ها: یونگ یئول و کیم یونگ ها

ترکیب استقلال

مهدی رحمتی، رابسون، لئاندرو پادوانی، خسرو حیدری، میلاد زکی پور، امید نورافکن، امید ابراهیمی، فرشید اسماعیلی (۷۷ – مجتبی حق دوست)، بهنام برزای (۸۵ – فرشید باقری)، علی قربانی(۹۲- محسن کریمی) و کاوه رضایی
سرمربی: علیرضا منصوریان
ترکیب لوکوموتیو

نستروف، یولداشوف، ماخارادزه، کوتیبائف (۷۸ -راضیف)، بیکمائف، میرازیف، کاپاتزه(۶۶- کریزو)،توختاخجائف، موخامادیف، زوتیف و ماشاریپوف
سرمربی: آندری میخایلوف

شرح گل ها:
۱-۰(استقلال): در دقیقه ۳۶ فرشید اسماعیلی از سمت چپ خط دفاع لوکوموتیو را به هم ریخت و ضربه دقیقش وارد دوازه حریف شد.

۲-۰ (استقلال): در دقیقه ۸۳ علی قربانی یک نفره خط دفاع لوکوموتیو را به هم ریخت و ضربه دقیقش به تور دروازه لوکوموتیو نشست.

شرح بازی

هرچند استقلال در دقایق ابتدایی بازی را هجومی آغاز کرد ولی لوکوموتیو به تدریج عملکرد بهتری از خود نشان داد و بازی را به تعادل کشاند. ازبکها حتی یکی دو موقعیت نصفه و نیمه داشتند که می توانستند دروازه استقلال را باز کنند. در یکی از این موقعیتها در دقیقه ۱۷ سیدمهدی رحمتی زمانی که قصد داشت توپ را از محوطه جریمه دور کند، به خاطر لغزندگی زمین لیز خورد و توپ زیر پای بازیکن لوکوموتیو افتاد ولی ضربه این بازیکن به اوت رفت.

با این حال شاگردان علیرضا منصوریان در دقیقه ۳۷ توانستند از حریف خود پیش بیفتند فرشید اسماعیلی در این دقیقه با حرکت در عرض و شوت به سمت دروازه لوکوموتیو اولین گل مسابقه را به ثمر رساند تا بازی در نیمه نخست با همین یک گل به اتمام برسد.

در نیمه دوم این تیم لوکوموتیو بود که چهره هجومی تری به خود گرفت و با استفاده از عقب نشینی استقلال، نماینده ایران را تحت فشار قرار داد. ضربه امید ابراهیمی در دقیقه ۵۷ که با فاصله نزدیک از کنار دروازه حریف به کرنر رفت، از معدود موقعیت های استقلال در این نیمه بود.

بی دقتی بازیکنان استقلال در نیمه دوم باعث شد تا بارها پاسکاری آنها در میانه زمین بی نتیجه بماند و حملاتشان ناقص شود. لوکوموتیو بارها از سمت راست استقلال به سمت دروازه این تیم حمله کرد که مدافعان آبی پوش این حملات را دفع کردند.

باوجود بازی هجومی لوکوموتیو، این تیم استقلال بود که توانست یکبار دیگر توسط علی قربانی در دقیقه ۸۴ به گل برسد تا خیال شاگردان منصوریان در ۶ دقیقه پایانی بازی راحت شود. این بازی در نهایت با همین دو گل خاتمه یافت تا استقلال با این برد، ۶ امتیازی شود و به طور موقت به صدر جدول صعود کند.

استقلال در دیدار اول خود در لیگ قهرمانان آسیا مغلوب الاهلی امارات شد و در دومین دیدار توانست التعاون عربستان را از پیش رو بردارد. استقلال با این نتیجه فعلا صدرنشین است.

دقایق حساس:

دقیقه ۱ : سانتر اسماعیلی روی دروازه با ضربه علی قربانی همراه شد و توپ با اختلاف کم به بیرون رفت.
دقیقه ۲ : ضربه امید ابراهیمی با اختلاف کم به بیرون رفت تا استقلال دو شانس گل مسلم را در دقایق ابتدایی بازی از دست بدهد.
دقیقه ۱۰ : بهنام برزای در محوطه جریمه به زمین افتاد اما صحنه از نظر داور خطای پنالتی نبود و بازی ادامه پیدا کرد.
دقیقه ۱۶: مهدی رحمتی در هنگام دفع توپ به زمین خورد و توپ در موقعیت دروازه خالی به میرزائف رسید اما ضربه او با خوش شانسی استقلالی ها به بیرون رفت.
دقیقه ۲۱ : اشتباهات عجیب خط دفاع استقلال باعث شد میزائف صاحب توپ شود اما شوت او با اختلاف زیاد به بیرون رفت.
دقیقه ۲۵ : سانتر زکی پور رضایی در موقعیت عالی قرار داد اما او نتوانست توپ را استوپ کند و این موقعیت عالی از دست رفت.
دقیقه ۵۰ : شوت فرشید اسماعیلی از پشت محوطه جریمه با اختلاف زیاد به بیرون رفت.
دقیقه ۵۷: پاس کاوه رضایی در موقعیت مناسب به امید ابراهیمی رسید اما ضربه او با مهار دروازه بان به کرنر رفت.
دقیقه ۶۹ : اشتباه امید ابراهیمی در دفع توپ موقعیت خوب نصیب جلال الدین کرد اما شوت او با اختلاف زیاد به بیرون رفت.
دقیقه ۷۳ : شوت علی قربانی از پشت محوطه جریمه آرام بود و راهی به دروازه لوکوموتیو نداشت.
دقیقه ۸۷ : پاس فوق العاده فرشید باقری از وسط زمین در موقعیت تک به تک به کاوه رضایی رسید اما او در زدن ضربه آخر موفق نبود.

بهترین بازیکن:

فرشید اسماعیلی ستاره های این روزهای استقلال در طول بازی به جز گلی که زد، در تمام حملات تیمش تا دقیقه ای که در زمین نقش موثری داشت. در این بازی کاوه رضایی و امید ابراهیمی هم روز فوق العاده ای را پشت سرگذاشتند.

اتفاق ویژه:

استقلالی ها در هفته ای که به دلیل مشکلات مالی کمتر فرصت تمرین کردن پیدا کرده بودند، نمایش فوق العاده ای داشتند و به خوبی موفق شدند بازی خود را به حریف خود دیکته کنند.

در حاشیه
* تماشاگران استقلال پیش از شروع بازی به شدت کاوه رضایی را تشویق کردند، رضایی همان بازیکنی است که گفته می شود به دلیل مصاحبه علیه هیئت مدیره ۲۰ درصد جریمه شد.
* بازیکنان بنیادکار قبل از شروع گرم کردن خود وارد زمین آزادی شدند تا با جو استادیوم بیشتر آشنا شوند.
* علیرضا منصوریان، مرد محبوب هواداران استقلال پیش از شروع بازی به شدت از سوی هواداران تشویق شد.
* با توجه به باران شدید در ورزشگاه آزادی، حدود ۳۰ هزار هوادار در ورزشگاه آزادی حضور دارند و این جمعیت در حال بشتر شدن است.
* هواداران با روشن کردن نور موبایل های خود صحنه های جالبی را در ورزشگاه آزادی رقم زده اند.
* پیش از شروع بازی تماشاگران با تشویق ایسلندی استقلال صحنه های جالبی را در ورزشگاه آزادی رقم زدند.
* باران شدید در استادیوم آزادی کار بازیکنان دو تیم را در زمین بازی سخت کرده است.
* هم اکنون بلندگوی استادیوم آزادی اعلام کرد تماشاگران از انداختن نور لیزر به چشم بازیکنان حریف خودداری کنند تا استقلال با جریمه احتمالی روبه رو نشود.
* در دقیقه ۱۹ فرشید اسماعیلی بعد از یک حرکت فردی زیبا با مصدومیت روبه رو شد و در جریان بازی چند دقیقه قطع شد. البته مصدومیت اسماعیلی جدی نبود و او بعد از چند دقیقه به زمین بازی برگشت.
* تماشاگران در دقیقه ۲۲ به شدت منصور پورحیدری اسطوره باشگاه استقلال را تشویق کردند.