به گزارش “شورانیوز” و به نقل از فارس، صد و نهمین نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه که آخرین نشست خبری محسنی اژه‌ای در سال ۱۳۹۵ نیز بود، برگزار شد.

کاش دولت تلاش‌های خود را در خوزستان از هفته‌های قبل انجام می‌داد

غلامحسین محسنی اژه‌ای با گرامیداشت روز درختکاری اظهارداشت: امیدوارم همانطور که رهبر معظم انقلاب درباره حفظ محیط زیست، تکثیر درخت و حفاظت از منابع طبیعی در سال‌های گذشته همواره تأکید داشته‌اند همه ما و به ویژه مسئولین نسبت به حفظ محیط زیست، تکثیر اشجار و جلوگیری از تخحریب منابع طبیعی همت لازم را به خرج دهیم تا همه مردم عزیزمان بتوانند در فضای سالم و با نشاط تنفس کنند.

وی افزود: آنچه در برخی استان‌ها و برخی گوشه و کنارهای کشورمان اتفاق می‌افتد بسیار درد آور است چرا که آلوده شدن آب، تخریب جنگل، منابع طبیعی، آلودگی هوا و ریزگردها برای انسان بسیار درد آور است.

سخنگوی قوه قضاییه اظهارداشت: ای کاش دولت تلاش‌های خود را در استان خوزستان از هفته‌های قبل انجام می‌داد اما با این حال امیدواریم که همه دستگاه‌ها و سازمان‌ها بتوانند محیطی سالم و در خور نظام جمهوری اسلامی ایران را برای کشور و هموطنانمان داشته باشند.

وی تصریح کرد: توقع آن است که دولت کارهایی که در تراز مردم و نظام است را انجام دهد ، قوه قضاییه هم به سهم خود برای پیشگیری از تخریب جنگل‌ها، مراتع و تخریب و تصرف منابع طبیعی تلاش‌هایی را کرده است و با متخلفین در این حوزه هم برخورد لازم را انجام خواهد داد.

معاون اول قوه قضاییه افزود: دادسرای محیط زیست در تهران تشکیل شده تا در راستای انفال و منابع طبیعی به صورت تخصصی و جدی به پرونده‌های مربوطه رسیدگی کند و امیدواریم بتوانیم در شهرهای بزرگ و شهرستان‌های دیگر دادسراهای ویژه این موضوع را راه‌اندازی کنیم.

وی تصریح کرد: انشاالله دولت و مجلس هم عنایت ویژه‌ای را در خصوص بودجه‌ای که باید از سال‌های قبل به طرح کاداستر اختصاص می‌دادند را داشته باشند تا با این کار به قوه قضاییه و سازمان ثبت اسناد کشور یاری دهند. البته با تکمیل این بودجه در سراسر کشور در بخش منابع طبیعی و زمین‌های شهری داخل محدوده و خارج از آن یقیناً در جهت جلوگیری از تصرفات اقدامات خوبی صورت خواهد گرفت.

وی در همین زمینه تصریح کرد: عدم تخریب جنگل و منابع طبیعی و زمین‌های کشورمان با اجرای طرح کاداستر کمتر شده که در آن صورت به نفع مردم و کل کشور خواهد بود.

گذشت ۲۸ خانواده اولیای دم از قصاص/ برقراری ۲۰۰ هزار تماس در یک ماه با قوه قضائیه

غلامحسین محسنی اژه‌ای با اشاره به ارتباط مردم با دستگاه قضایی و لزوم بیشتر شدن این ارتباط گفت: در بهمن‌ماه حدود ۲۰۰ هزار تماس از طریق تلفن گویا و وب با دستگاه قضایی برقرار شده و مردم از این طریق با ما مرتبط بوده‌اند که البته بیش از ۷۰ هزار تماس درباره مشاوره‌های قضایی بوده است.

وی افزود: اگر همین تعداد نفر سراغ وکیل و حقوقدان می‌رفتند باید هزینه‌های زیادی را پرداخت می‌کردند اما مردم به راحتی می‌توانند در خودرو و منزل با قوه قضاییه تماس بگیرند و مشکلات خود را مطرح کنند البته می‌دانیم که این ظرفیت کم است اما امیدواریم که این تماس‌ها بیشتر شده تا بتوانیم از این ظرفیت استفاده بیشتری کنیم ضمن اینکه برخی از تماس‌ها هم در خصوص معاضدت حقوقی بوده است.

اژاه‌ای گفت: در این تماس‌ها حدود ۱۳۰۰ مورد پیشنهاد و انتقاد بوده است که براساس گزارشات واحدهای مربوطه بسیار مفید بوده است که در بین پیشنهادات موضوعات بدیع شامل کم کردن فرایندهای رسیدگی برخی اقدامات نیروی انتظامی، موارد مربوط به دادسراها، اقدامات دادگاه‌های بدوی و تجدید نظر بوده است و سعی می‌کنیم تا امکانات بهره‌گیری از این ظرفیت تماس‌های مردمی استفاده کنیم.

سخنگوی قوه قضاییه ادامه داد: در بهمن ماه و البته نیمه دوم دی‌ماه یعنی حدود ۴۵ روز منهای اسفند ۲۸ نفر از کسانی که حق قصاص داشتند و اولیای دم بودند اینها آمدند و از حق قصاص خودشان صرف‌نظر کردند و آن فردی که محکوم به قصاص بود و می‌توانست سلب حیات شود با صرف نظر کردن اولیای دم از قصاص نجات پیدا کرد که این هم امر مطلوبی است و سفارش هم شده که از ابتدای سال تا پایان بهمن ماه ۳۲۸ مورد از حق قصاص صرفنظر شده است.

وی افزود: چرا می‌گویم صرف نظر چون بعضی‌ها آمدند و می‌گویند رضایت می‌دهیم بدون دیه و …، بعضی‌ها گفتند از قصاص صرف‌نظر می‌کنیم اما با وجود مبلغی حالا یا مبلغ کمتر یا بیشتر به هر حال صرف‌نظر از قصاص صورت گرفته است.

محسنی اژه‌ای اضافه کرد: البته ما یک مجموعه‌ای از اقدامات در رابطه با بعضی از این پرونده‌هایی که معمولاً شکات زیادی دارد و پرونده‌هایی که به طور طبیعی طولانی می‌شود مثل پدیده شاندیز، شرکت تعاونی اعتبار ثامن، پرونده میزان، پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان و بعضی از شرکت‌های تعاونی، هرمی‌ها و نگین غرب که شکات زیادی داشتند در این خصوص هم مطالبی هست که اگر فرصت شد در پایان جلسه عرض می‌کنم.

احمد منتظری با وساطت آزاد شد/ رامین وثیقه مورد نظر را تودیع کرد

حجت الاسلام محسنی اژه ای در ادامه صد و نهمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص نامه احمدی نژاد به ترامپ و اینکه آیا خلاف امنیت ملی نیست؟ گفت: همه ما می دانیم سران طاغوتی آمریکا قابل اصلاح نیستند و کسانی که می خواهند ارتباط بگیرند باید به این نکته توجه کنند اما در این مورد بحث قضایی نیست و دستگاه‌های امنیتی باید پاسخگوی باشند.

وی در خصوص گزارش سازمان بازرسی در خصوص جذب افراد خاص به مترو گفت: اطلاع ندارم که سازمان بازرسی گزارش خود را به دادسرا فرستاده است یا نه.

سازمان بازرسی همواره بازرسی های خود را دارد که اگر تخلف محرز شود آن را به دادسرا ارسال می کند این سازمان بارها به رییس جمهور و معاونان در خصىوص تخلفات دستگاه های اجرایی نامه زده است

اژه‌ای در خصوص دلیل تعلیق حکم احمد منتظری گفت: ظاهرا یکی از مراجع قم وساطت کردند و آن فرد هم تعهدی داده و الان هم این فرد از زندان مرخص شده است اما از جزییات اطلاعی ندارم.

وی در خصوص آزادی یاسین رامین گفت: این فرد با تودیع قرار وثیقه آزاد شده است.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: ابتدا قرار وثیقه بالاتر بوده اما با توضیحاتی که دادند و بررسی هایی که صورت گرفته قرار وثیقه تخفیف پیدا کرده و توانسته تامین کند.

وی در خصوص آخرین وضعیت پرونده ثامن الحجج گفت: هیات تسویه تشکیل شده، بیش از ٩٩ درصد سپرده گذاران تعیین تکلیف شدند، ١ درصد باقی مانده بیشترین پول را داشته اند که برنامه ریزی و تلاش مضاعف است که مردم هرچه زودتر به پول خود برسند و این ٣ هزار میلیارد باقی مانده هم پرداخت شود.

اژه‌ای گفت: رکود بازار اجازه نمی دهد برخی اموال فروخته شود امیدواریم دولت در بحث رفع رکود تلاش کند.

صدور کیفرخواست برای یکی از اعضای مرتبط با تیم هسته‌ای/ پرونده به دادگاه رفت

حجت الاسلام محسنی اژه‌ای در پاسخ به سوال خبرنگار قضایی فارس، درباره اینکه چندی قبل خبری در برخی محافل خبری منتشر شد مبنی بر بازداشت یکی از اعضای تیم هسته‌ای با نام مخفف «د.ا» که متهم بود به جاسوس و همچنین گفته می شد این فرد دو تابعیتی بوده است. حالا پس از مدتی شنیده شده کیفرخواست برای این فرد صادر شده و پرونده به دادگاه رفته است. لطفا آخرین روند رسیدگی به این پرونده را بفرمایید گفت: فردی در این رابطه مدتی تحت تعقیب بوده و بازداشت شده است.

وی ادامه داد: قرار کیفرخواست برای این فرد صادر شده و پرونده به دادگاه رفته و دادگاه باید رسیدگی کند که ببینند به چه نتیجه ای میرسند.

کوتاهی قوه قضاییه برای تسویه حساب زنجانی صحت ندارد/ احکام در حال اجراست

حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای در صد و نهمین نشست خبری خود در پاسخ به سؤالی در خصوص آخرین وضعیت شکایت یکی از سران فتنه از سردار نقدی رئیس سابق بسیج مستضعفین گفت: اطلاعی در خصوص آخرین وضعیت این پرونده ندارم و شرایط همچنان مثل سابق است.

وی در پاسخ به سؤال دیگری در خصوص تعلیق حکم اعدام بابک زنجانی تا زمان پرداخت بدهی و انتشار آن در برخی سایت‌ها گفت: این خبر به هیچ وجه صحیح نیست و چنین موضوعی را من نگفته‌‌ام.

وی افزود: البته به نقل از دادستان کل کشور بخشی از این موضوع بازتاب پیدا کرده که حجت‌الاسلام منتظری هم اعلام کرده‌اند که اظهارات ایشان به صورت ناقص در رسانه‌ها در این باره منتشر شده است.

اژه‌ای در توضیح بیشتر این موضوع افزود: این پرونده و حکم آن هم‌اکنون در حال اجرا است و تلاش‌های ما تا امروز این بوده که بابک زنجانی بدهی خود را به شرکت نفت برگرداند و باید این کار را کند البته تا امروز بخشی از اموال در داخل و خارجی از کشور که مربوط به زنجانی بوده است شناسایی شده و زنجانی هم وکالت تام داده تا اموالش را به فروش برسانند و در برخی مواقع نیاز به حضور متهم است که ممکن است در روند بررسی پرونده و تکمیل آن نیاز به سؤال از متهم باشد. ضمن اینکه دو نفر از محکومین به اعدام که در این پرونده با بابک زنجانی دستگیر شده‌اند هم به اعدام محکوم شده‌اند. اما باید تأکید کنم که شاید نیاز به حضور زنجانی باشد و تا پرونده و روند رسیدگی آن تکمیل نشود نیاز به حضور متهم باشد.

وی گفت: یکی از متهمین این پرونده هم توسط ناجا از طریق اینترپل به داخل کشور منتقل شده و روند رسیدگی به پرونده هم در کنار سؤالات انجام شده از بابک زنجانی از وی نیز سؤالاتی مطرح شود اما در مجموع پرونده‌ در حال اجرا است و اگرچه نیاز بود بخشی از حکم اجرا خواهد شد و هر زمان هم مرحله‌‌ای از پرونده تکمیل شد به مرحله بعدی خواهیم رفت اما در مجموع اجرای حکم اعدام بابک زنجانی تعلیق نشد.

اژه‌ای در توضیح بیشتر این موضوع گفت: متأسفانه بابک زنجانی در جاهای مختلف اعلام کرده که من و یا شرکایم اقدام به ارائه تضمین لازم به دستگاه قضایی و بانک مرکزی برای پرداخت بدهی خود کرده‌ایم اما وزارت نفت، دستگاه قضایی و بانک مرکزی در این خصوص کوتاهی کرده است در صورتی که چنین چیزی به هیچ وجه صحیح نیست.

وی ادامه داد: آن کسانی که از خارج و یا داخل از سوی بابک زنجانی اقدام و یا وی آنها را معرفی کرده تا تتمه بدهی بابک زنجانی را به وزارت نفت پرداخت کنند تاکنون این پرداخت انجام نشده است. لذا هیچ کوتاهی از سوی وزارت نفت و دستگاه قضایی صورت نگرفته است.

سخنگوی قوه قضاییه تصریح کرد: این زمینه کاملاً فراهم است تا زنجانی و هر کسی که از سوی وی معرفی شده درباره پرداخت بدهی این اقدام را انجام بدهد البته وی با این کار می‌تواند از امتیازات قانونی و تخفیفات مندرج در آن در صورت پرداخت بدهی بهره‌مند شود.

سخنگوی قوه قضاییه درباره آخرین وضعیت عضو هیأت مدیره پرسپولیس که بازداشت شده است گفت: این پرونده همچنان مفتوح و در مرحله تحقیقات مقدماتی دادسرا است ضمن اینکه قرار نهایی هم تاکنون صادر نشده است.

ادامه فعالیت هیأت بررسی حادثه پلاسکو/ برخی افراد را می‌توان به واسطه اظهارنظرشان تعقیب قضایی کرد

غلامحسین محسنی اژه‌ای در پاسخ به سوالی در خصوص آخرین وضعیت پرونده پلاسکو اینکه و شنیده شده است دو نفر بازداشتی این پرونده ازاد شدند، گفت: هیئتی برای رسیدگی به این پرونده تعیین شده است.

وی افزود: این هیئت مشغول به کار هستند و قرار است اعلام نظر بکنند البته از آزادی دو نفر اطلاعی ندارم.

وی در خصوص اقدامات قوه قضاییه در بحث برخورد با فساد گفت: هجمه هایی از داخل و خارج بر قوه قضاییه وارد است. اخیرا از قول یکی از مدیران وابسته به دولت در جایی نقل شده بود که از حاکمیت قانون خبری نیست.

اژه‌ای ادامه داد: کسی این حرف را زده که خودش در جایگاه مهمی بوده، ان شاالله که این حرف درست نباشد اگر درست باشد جفا است و حتی با یک نگاهی قابل تعقیب است.

وی تصریح کرد: چگونه یک فرد وابسته به دولت می گوید از حاکمیت قانون خبری نیست؟ امیدواریم خدا کمک کند و ما به نقطه مطلوب برسیم.

خبرنگاری گفت رییس قوه قضاییه گفته است که استفاده از رسانه های ضد انقلاب جرم است ، آیا در بحث پوشش اخبار جرم است یا استفاده به عنوان منبع؟

اژه ای در پاسخ گفت: آنکه به صورت ابزاری استفاده می کنند جرم است. اگر کسی از یک شبکه ضد انقللاب به عنوان وسیله استفاده کند جرم است. از مطالبی هم که استفاده می کنند اگر خلاف امنیت ملی، توهین و اهانت باشد جرم است.

پرونده بقایی همچنان مفتوح است

حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای در صد و نهمین نشست خبری خود در پاسخ به سؤالی در خصوص روند رسیدگی پرونده بقایی معاون اجرایی دولت دهم با توجه به اعلام کاندیداتوری وی گفت: پرونده وی همچنان مفتوح و تصمیم نهایی و قرار نهایی درباره ایشان گرفته نشده است.

وی گفت: تشخیص صلاحیت و احراز آن از سوی شورای نگهبان و هیأت‌های اجرایی در حین اجرای وظایف خود الزاماً داشتن پرونده و یا نداشتن آن نیست.

اژه‌ای گفت: وظیفه شورای نگهبان طبق قانون اساسی کاملاً مشخص است و ممکن است کسی پرونده قضایی داشته و صلاحیت وی تأیید شود اما بالعکس این موضوع هم ممکن است.

سخنگوی قوه قضاییه تصریح کرد: داشتن پرونده مفتوح و یا غیر مفتوح الزاماً باعث صلاحیت و یا عدم صلاحیت فردی نیست اما در قانون پیش‌بینی شده که برخی محکومیت‌ها می‌تواند باعث سلب صلاحیت شود.

وی درباره آخرین وضعیت پرونده دانیال‌زاده به ویژه در مرحله دادرسی آن گفت: این پرونده همچنان در مرحله دادسرا است و قرار نهایی آن صادر نشده است.

ادعای بقایی کذب است/ مرخصی عیدانه به مهدی هاشمی بعدا معلوم می‌شود

حجت الاسلام محسنی اژه‌ای در ادامه نشست خبری خود درباره دلیل تمدید مکرر مرخصی مهدی و اینکه عید در مرخصی است یا نه گفت: فعلا که این فرد به زندان برگشته است.

وی ادامه داد: آینده را هم آینده مشخص می کند در مورد دلیل تمدید مرخصی هم جلسه قبل کامل توضیح دادم.

اژه‌ای در خصوص ادعای بقایی مبنی بر اینکه گفته در تمام طول بازجویی ها از او خواسته شده بگوید مشایی جاسوس است گفت: قطعا این حرف صحت ندارد.

بازداشت یک دوتابعیتی آمریکایی-ایرانی

حجت الاسلام محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه در ادامه نشست خبری خود در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه طبق قانون برنامه پنجم توسعه، قوه قضائیه مکلف به ایجاد سامانه ای برای درج آرا بوده است، چرا این محقق نشد، گفت: یکی از این دلایل کمبود بودجه است. البته عین حکم را نمی توان گذاشت و باید پالایشی انجام شود. مرکزی در معاونت آموزشی قوه قضائیه موجود است و احکام در این مجموعه مورد نقد و بررسی قرار می گیرد.

معاون اول قوه قضائیه در خصوص آخرین وصعیت پرونده بانک سرمایه گفت: این پرونده هنوز دادگاهی نشده و در مرحله دادسرا است. برای برخی از افراد اتهامات جدیدی طرح شده و پرونده در حال رسیدگی است.

محسنی در خصوص دو تابعیتی ها گفت: یک دو تابعیتی ایرانی-آمریکایی اخیرا بازداشت شده است و بیش از ده میلیارد تومان جهت اخذ اقامت برای شهروندان ایرانی از آنها گرفته است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا موضوع هک ایمیل های وزارت نفت از سوی زنجانی، صحت دارد یا خیر، گفت؟ هک یا غیر هک هنوز ثابت نشده و وزارت اطلاعات و دادستانی مشغول بررسی این موضوع هستند.

وی افزود: گاهی برخی از ملاقات کننده ها اقداماتی در حین ملاقات انجام می دهند که غیر قانونی است که از جمله آنها می توان به وارد کردن مواد مخدر اشاره کرد. گاهی برخی از وکلا و ملاقات کننده ها انتقاداتی برای انجام بازرسی دارند.

اژه‌ای افزود: خود وزارت اطلاعات شاید در راستای این موضوع، درخواست محدود کردن تماس های بابک زنجانی با خانواده خود را داشته است.

ارتباطی با جن و جن‌گیرها ندارم

حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای در صد و نهمین نشست خبری خود در پاسخ به سؤالی در خصوص ادعای برخی سایت‌های ضد انقلاب درباره ارتباطش با عباس غفاری و جن‌گیرها گفت: من هیچ ارتباطی با این جن‌گیر و جن‌گیرهای دیگر ندارم و هیچ‌گاه قیافه وی را ندیده‌ام و فقط نام وی را در زمان رسیدگی به پرونده‌اش شنیده‌ام.

سخنگوی قوه قضاییه تصریح کرد: من اعتقادی به این قبیل کارها ندارم و نمی‌دانم که چرا برخی برای تصمیم‌گیری‌های‌شان به سراغ جن‌گیرها می‌روند اما دوست دارم بدانم که هپینوتیزم که برخی آن را علمی می‌داند چگونه است و چه کارهایی می‌کند.

وی گفت:‌ در اوایل انقلاب قطب‌زاده فردی را به نام ریاضی که جن‌گیر بود و در زمینه هیپنوتیزم هم فعالیت داشت به کار گرفته بود تا اقداماتی را برای وی انجام دهد.

اژه‌ای تصریح کرد: برخی جریانات نوظهور مانند عرفان در جامعه باب شده که افراد به بهانه‌های مختلف از انسان‌های زیادی در این زمینه کلاهبرداری کرده و می‌کنند و حتی پرونده‌های زیادی به اتهام فساد فی‌الارض و فریب زنان علیه آنها تشکیل شده است.

وی افزود: برخی افرادی که ادعای عرفان و مسائل اینچنینی دارند با برخی سرویس‌های خارجی مرتبط هستند اما بهتر است مردم فریب اینگونه افراد شیاد را نخورند چرا که این افراد در ابتدا با ادعای درمان روح اقدامات‌شان را انجام می‌دهند اما باعث متلاشی شدن خانواده‌های زیاد و نابودی افرادی زیادی شده‌اند که گاهاً برخی اوقات منجر به طلاق همسران هم شده است ضمن اینکه برخی فیلم‌های منتشر شده از این افراد هم بسیار شرم‌آور است.

سخنگوی قوه قضاییه با تأکید براینکه آشنایی با عباس غفاری دارم و نه هیچ‌گونه اعتقادی به کارهای هر جن‌گیر دیگر دارم گفت: اگر عباس غفاری هم را در جایی ببینیم به هیچ وجه وی را نمی‌شناسم.

اژه‌ای گفت:‌ تمامی این حرف‌ها و ادعاها تمامی برای فشار به قوه قضاییه است تا مقابل اقدامات این قوه علیه مفسدین را بگیرند.

وی تصریح کرد: عباس غفاری در سال‌های گذشته بازداشت شده و هم‌اکنون هم آزاد است اما چرا هم‌اکنون این حرف‌ها بیان شود؟

قول و قرار برخی از متهمان بانک سرمایه

سخنگوی قوه قضاییه در خصوص اعلام نظر مدیرعامل بانک سرمایه و اعلام مهلت قانونی برای پرداخت بدهی از سوی بدهکاران این بانک تا عصر امروز گفت: از این موضوع اطلاعی ندارم اما قرار نهایی پرونده این بانک تکمیل نشده و برخی افراد بازداشت شده همچنان در بازداشت به سر می‌برند ضمن اینکه این پرونده نیز هم‌اکنون در مرحله دادسرا است اما برخی افراد که بازداشت شده‌اند با یکدیگر قرار گذاشته‌اند و اعلام کرده‌اند که ما حاضریم بدهی خود به بانک را بپردازیم و بازپرس هم از این موضوع استقبال کرده اما از مهلتی که بانک برای بدهی بدهکارانش اعلام کرده اطلاعی ندارم.

اژه‌ای در پاسخ به سؤالی در خصوص اظهارنظر سخنگوی دولت درباره اعلام لیست دو تابعیتی‌ها به قوه قضاییه گفت: نتیجه این موضوع تاکنون تعیین نشده است.

وی با اشاره به بازداشت یک فرد دو تابعیتی که تابعیت آن مربوط به کشور آمریکا است، گفت: این فرد از بسیاری از ایرانی‌های داخل و خارج از کشور برای گرفتن اقامت آمریکا کلاهبرداری کرده که میزان کلاهبرداری وی به میزان ۱۰ میلیارد تومان است و هم‌اکنون در بازداشت به سر می‌برد که یک فقره از کلاهبرداری‌های وی ۳۰ هزار دلار بوده است.

سخنگوی قوه قضاییه تصریح کرد: دو تابعیی‌ها به هیچ‌وجه نمی‌توانند پست‌های دولتی داشته باشند.

وی در پاسخ به این سؤال که تسری عدم در اختیار داشتن پست‌های دولتی از سوی دو تابعیتی‌ها به اعضای خانواده‌شان گفت:‌ فقط شخص دو تابعیتی‌ نمی‌تواند پست‌های دولتی داشته باشد.

محسنی اژه ای در خصوص اعلام مبلغ نرخ دیه گفت: قیمت شتر و گاو و گوسفند به صورت میدانی اخذ شده و از سوی وزارت دادگستری هم این کار در حال پیگیری است با این حال تا اول سال آینده ،قوه قضائیه فرصت اعلام مبلغ را دارد.

محسنی اژه ای در خصوص آخرین وضعیت پرونده سفارت عربستان گفت: سه نفر از کل بیست نفر تبرئه شدند.

وی افزود: حکم حبس ۶ متهم حمله به سفارت عربستان در دادگاه ویژه روحانیت قطعی شده و این افراد هم اکنون بازداشت هستند و تبرئه شدن اکثریت این متهمان صحت ندارد.

انتهای پیام/