به گزارش “شورانیوز” هوشنگ شیرمردی با اشاره به بازداشت چند تن از مدیران شهرداری اهواز با حکم قضایی و به اتهامات مالی اظهار داشت: آنچه که از قبل می‌دانستیم نسبت به تخلفات در شهرداری بر حسب وظیفه بارها تذکر داده و اعلام کردیم؛ همچنین با نامه‌نگاری‌های کتبی نیز این موضوع را اعلام کردیم که اکنون با برخی از آن‌ها برخورد شد.

وی ضمن قدردانی از دستگاه‌های قضایی افزود: درست است که ما بارها این مسائل را بیان کرده‌ایم و در همین زمینه نیز اسنادی داریم ولی آنچه که مسلم است این است که اگر تخلف به صورت مکرر صورت نمی‌گرفت دستگاه قضا وارد نمی‌شد.

رئیس شورای شهر اهواز تخلفات مکرر این مدیران را عامل ورود دستگاه قضا برای رسیدگی به این موضوع عنوان کرد که نشانه اهتمام دستگاه‌ قضایی به این نوع موضوعات است و گفت: هر‌که خلاف کرده و به بیت‌المال دست‌درازی کرده باید با او برخورد شود چرا که در این قضیه با کسی تعارف نداریم.

شیرمردی در پاسخ به این سئوال که آیا مجموعه شورای شهر این مدیران را به دستگاه قضایی معرفی کرده است، عنوان کرد: اینگونه نیست ولی ما در شورای شهر تخلفات را مطرح و گوشزد می‌کردیم که تخلفات در شهرداری بررسی شود و جلوی مدیران گرفته شود ولی دستگاه‌های امنیتی به این نتیجه رسیدند و حساس شدند سپس با پیگیری و بررسی به سرنخ‌هایی دست یافتند و اقدام کردند.

وی درباره تعداد این افراد تصریح کرد: فعلا ۴ نفر را دستگیر کرده‌اند ولی این موضوع ادامه پیدا می‌کند و اخبار تکمیلی بعد از تایید مراجع ذی‌صلاح اطلاع‌رسانی می‌شود. درباره تعداد این افراد در شهرداری با توجه به تخلفاتی که در شهرداری دیده می‌شود، حرف برای گفتن داریم. تخلفاتی در شهرداری وجود دارد که قابل پیگیری است و فرد در هر مقامی که باشد با او برخورد خواهد شد.

اگر چه که برخی از خبرگزاری‌ها تعداد این مدیران را ۵ نفر اعلام کرده‌اند ولی براساس گفته رئیس شورای شهر اهواز، تعداد مدیران بازداشت شده ۴ نفر هستند.

شیرمردی عنوان کرد: زمانی که رئیس شورای شهر شدم، بارها موضوع تخلفات مدیران شهرداری را مطرح کردم و به شهردار اهواز گفته بودم که مدیران برخی از مناطق مشکل دارند ولی توجهی نکرد و اکنون به اینجا رسیدیم؛ گرچه که ما راضی نبودیم در شهر تشنج ایجاد شود.

وی با بیان اینکه شهردار به تذکرات توجهی نکرد، افزود: پیشگیری نشد و موضوع به نقطه “حاد” رسید و دستگاه‌های قضایی نیز برای برخورد با این موضوعات و مدیرانی که به بیت‌المال دست درازی کرده‌اند، ورود کرد.

رئیس شورای شهر اهواز در خاتمه از دستگیری تعداد بیشتری از مدیران در روزهای آینده خبر داد.منبع:تسنیم/ انتهای پیام