اثر جدید محسن چاوشی برای «خندوانه» منتشر شد
رامبد جوان: صحبت‌های مطرح شده علیه چاوشی فقط از حسادت ناشی می‌شود

اثر جدید محسن چاوشی پس از کش‌و‌قوس‌های فراوان سرانجام شب گذشته روی آنتن شبکه نسیم رفت.

قطعه «زندان» دیشب در قالب موزیک ویدئو و تک آهنگ با موسیقی و صدای چاوشی و شعری از مولانا منتشر شد تا دوستداران این خواننده پس ازمدت‌ها شاهد انتشار اثری جدید از این خواننده باشند.

رامبد جوان پیش از پخش این اثر، دقایقی درباره آن سخن گفت و توضیح داد: «کسانی که طرفدار چاوشی بودند اصرار داشتند که این اثر زودتر منتشر شود؛ ولی سعی ما بر این بود که ویدئوی این هدیه محسن چاوشی در بهترین کیفیت منتشر شود و در خور شأن شعر حضرت مولانا و ساخته چاوشی عزیز باشد. بالاخره این اتفاق افتاد. از همه تیم تشکر می‌کنم. بارها برای این اثر ویدئوهایی ساخته شد که مورد تائید هیچ‌کدام از ما نبود ولی ویدئوی نهایی را همه با هم دوست داشتیم.»

تهیه کننده خندوانه همچنین گفت: «در روزهای گذشته صحبت‌هایی در مورد توانایی‌های محسن چاوشی و قدرت خواندن و توانمندی‌هایش عنوان شد. ولی من فکر می‌کنم در همه این سال‌ها محسن چاوشی به قدری حال ما را با آثارش خوب کرده و توانایی‌هایش را به اثبات رسانده که با این سخنان حتی ذره‌ای هم نباید حال ما گرفته شود و اصلاً نباید به آن توجهی کرد. از محسن چاوشی و طرفدارانش می‌خواهم که درباره این مسائل و این صحبت‌ها کاملاً همه چیز را نادیده بگیرند چون این اظهارات فقط و فقط از حسادت و قد کوتاه بعضی‌ها ناشی می‌شود.»

پیام محسن چاوشی به مردم ایران نیز در بخشی از برنامه توسط رامبد جوان خوانده شد که متن آن به شرح زیر است:

«سلام
شادی موضوع عجیب و عزیزی‌ است، همان قدر که اندوه عجیب و عزیز است و حتماً همه می‌دانیم که چه فرقی با غم دارند. امیدوارم و آرزومندم که از دل همه مردم، غم همیشه به دور باشد و شادی‌های اصیل برایشان روز افزون. مثلاً من همیشه خودم کیف می‌کنم و ته دلم قنج می‌رود که بهترین مخاطبان جهان را دارم و از همین جا دست تک‌تکشان را می‌بوسم و تشکر قلبی می‌کنم که همیشه‌ی خدا کنارم بودند و مگر می‌شود قدرشان را ندانم؟ قطعه زندان نه شاد است نه غمگین، حال محض است. مثل وقتی که دوستان خوب کنار هم و با هم کیف و حال می‌کنند و ذوق دارند همیشه از دیدن و معاشرت با هم. مثل من که با رامبد جوان همیشه کیف کردم و همین موسیقی را هم با هم انتخاب کردیم و الحق که فکر می‌کردم فقط من آدم وسواسی هستم اما رامبد هم دست کمی از من ندارد و همین بود که تصمیم گرفتیم بهترین اتفاق بیفتد. طرب ریشه در موسیقی و شعر و فرهنگ ما دارد، جا و حال خاصی‌ است. هر وقت خیلی خیلی حالتان خوب بود و به قول خودمان روی هوا بودید و کسی پرسید چرا و شما نتوانستید جواب چرایش را بدهید، بدانید حالتان طرب اندر طرب است. حالتان همیشه به طرب و کیف و خوشی. اگر با طرب به زندگی نگاه کنید نه غم چیزی را می‌خورید نه چیزهای یومیه‌ی بی‌خود و گذرا خوشحالتان می‌کند.

رامبد جان اول به خودت، بعد به همه مهمان‌های برنامه‌ات و بعد نسبت به تک تک ملت عزیز ایران عرض ادب می‌کنم و باز هم ممنونم به خاطر همه آنچه که شما هستید. خواستم بگویم چاکر همه، دیدم قشنگ نیست. مخلص همه شما هستم.

با خلوص خشوع و ادب
ارادتمند محسن چاوشی»

چاوشی پیش از این درباره قطعه «زندان» گفته بود: «همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد، شعر و ملودی خنداونه که از اشعار مولانا است، شاد است اما موضوعش مرگ است. تنظیم و میکس این قطعه توسط خودم انجام شده و عادل روح‌نواز نیز به عنوان نوازنده گیتار در این قطعه مرا همراهی کرده و پس از این کار، فرمت آثارم تا حدودی تغییر خواهد کرد.»