[ad_1]

به گزارش شورا نیوز به نقل از ایرنا ، سردار تقی مهری در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شهر یزد گفت: در سال ۸۴ حدود ۲۸هزار نفر بر اثر تصادفات در جاده ها جان باختند که این آمار در پایان سال گذشته به ۱۶ هزار و ۲۰۰ نفر کاهش یافت .
فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی کشور با بیان اینکه هم اکنون ۳۳ میلیون وسیله نقلیه شامل ۲۲ میلیون خودرو و ۱۱ میلیون موتورسیکلت در کشور تردد می کنند
تصریح کرد: با وجود کاهش تعداد کشته های ناشی از تصادفات، کشته شدن یک نفر هم برای کشور زیان بار است و باید با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی ، این معضل، کنترل شود.
وی با بیان اینکه در سال گذشته ۲۵۴ نفر بر اثر تصادفات در استان یزد کشته شدند افزود: در ۲ ماه امسال هم ۴۸ نفر در تصادفات این استان در حوادث درون شهری و برون شهری جان باختند.
این مسئول انتظامی ، ۶۶ درصد کشته های یزد را راکبان موتورسیکلت اعلام کرد و یادآور شد: ۶۷ درصد این افراد بین ۲۱ تا ۵۰ سال یعنی در سن کار و تلاش قرار دارشتند ضمن آنکه ۷۰درصد این کشته ها مردان بوده اند.
فرمانده راهنمایی و رانندگی کشور سرعت غیرمجاز ، سبقت غیرمجاز و عدم توجه به جلو را عمده ترین عوامل تصادفات در استان یزد عنوان کرد و ادامه داد: امام خمینی( ره) تخلف از قوانین راهنمایی و رانندگی را حرام دانسته اند بنابراین موتور سواران، داشتن کلاه ایمنی و خودرو سواران، بستن کمربند ایمنی را فراموش نکنند.
مهری با اشاره به مسافرت های تابستانی و گرمای هوا در جاده ها گفت: با توجه به اینکه بین ۳۷ تا ۴۰ درصد تصادفات در تابستان ، ناشی از خستگی و خواب آلودگی است رانندگان محترم در مسیرهای طولانی حتما برای استراحت توقف کنند.
۱۹۶۸/ ۶۱۹۷

انتهای پیام /*

[ad_2]

منبع

این خبر توسط موتور جستجوی شورا نیوز دریافت شده و مسئولیت آن به عهده منبع می باشد