[ad_1]

علیرضا ولدخانی روز شنبه در مراسم راه اندازی پایگاه اورژانس هوایی گناباد افزود: سالانه حدود ۲۰ هزار نفر براثر سوانح جان خود را از دست می دهند و ۶۰۰ هزار نفر مجروح می شوند.
وی ادامه داد: مجموع میزان خسارتهای ناشی سوانح جاده ای در ایران طی این مدت ۲۸ میلیارد دلار معادل حدود هفت درصد تولید ناخالص ملی کشور است.
مدیرعامل شرکت هلیکوپتری آوا سلامت گفت: شتاب بخشی به امداد در حوادث و سوانح جاده ای و انتقال بیماران از اهمیت خاصی برخوردار است و بالگردهای غیرنظامی و پیشرفته و تخصصیBK117 با توجه به امنیت و قابلیتهای خاص خود ظرفیت مهمی در این بخش به شمار می روند.
وی افزود: شش فروند از این بالگردهای تخصصی برای پایگاههای اورژانس هوایی به استانهای مختلف اختصاص یافته است. شرکت هلیکوپتری آوا سلامت به عنوان تنها شرکت غیرنظامی خدمات بالگرد امداد و نجات ایران در چارچوب ‘طرح تحول نظام سلامت’ که فلسفه زیربنایی آن عدالت در رساندن خدمات پزشکی، شتاب درامدادرسانی به مردم و چالاکی در انتقال بیماران و مصدومان است تاسیس شد.
او ادامه داد: این شرکت خدمات امداد و نجات، با بهره گیری از بالگردهای تخصصی و پیشرفته BK117 که هم طراز با کشورهای توسعه یافته اروپایی و آمریکایی است خدمات به بیماران و مصدومان ارائه می دهد.
هم اینک ۴۰ فروند بالگرد امداد و نجات در سطح کشور فعالیت دارند.
سومین پایگاه‌ اورژانس هوایی خراسان رضوی که امروز در گناباد راه‌اندازی شد تا شعاع ۱۵۰ کیلومتر از گناباد شهرستانهای بجستان، کاشمر، بردسکن، خلیل‌آباد، فردوس، خواف، رشتخوار و مه ‌ولات در جنوب این استان و نیز مناطقی از خراسان جنوبی را پوشش می دهد.
دو پایگاه اورژانس هوایی دیگر در خراسان رضوی پیش از این در مشهد و سبزوار فعال شده اند. گناباد در فاصله ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.
۲۰۹۵/۱۸۵۸

انتهای پیام /*

[ad_2]

منبع خبر