[ad_1]

یدالله کارگر پیشه روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بازیکنان چین تیم ایران را دست کم گرفته بودند و این غرور بیجا موجب شد تا آمار اشتباه های فردی آنان بالا برود و در جریان بازی دچار ناهماهنگی شوند.
وی بیان کرد: سعید معروف، سامان فائزی و امیر غفور درخشش خیره کننده ای در این دیدار داشتند و به تبع آن تمامی بازیکنان داخل زمین ایران با کسب اعتماد به نفس بالا و ایجاد فاصله امتیازی فاحش، موفق به پیروزی در این دیدار شدند.
پیشکسوت والیبال ایران گفت: امسال تیم ایران بدون انجام بازی تدارکاتی مناسب و پس از ۲ ماه اردو خسته کننده وارد کوران رقابت های لیگ ملت های والیبال شد و کسب نتایج ضعیف در ۶ دیدار هفته های اول و دوم ناشی از این موضوع است.
کارگرپیشه ادامه داد: بی انگیزگی والیبالیست های تیم ایران در هفته های اول و دوم بیشتر به چشم می خورد ولی به نظر می رسد بازیکنان در دیدار با چین برای جبران شکست های پی در پی خود عزم جدی داشتند.
وی اضافه کرد: غفور با کسب ۱۸ پوئن پرامتیازترین بازیکن میدان بود و توانست با اسپک های قدرتمند خود روحیه و انگیزه خوبی به سایر بازیکنان تزریق کند به طوری که بدترین پاس ها را نیز تبدیل به امتیاز کرد.
کارگرپیشه ادامه داد: انتظار می رفت «ایگور کولاکویچ» با توجه به فاصله امتیازی قابل توجهی که برای ایران به دست آمده بود، به بازیکنان جوان فرصتی میدان داری دهد ولی این چنین نشد و امیدواریم جوانان فقط بر روی نیمکت ذخیره نمانند و فرصت تجربه اندوزی را در این رقابت ها داشته باشند.
وی در خصوص دیدار بعدی ایران مقابل برزیل، گفت: تیم قدرتمند و حرفه ای برزیل با بهره گیری از وجود «رنان دال زوتو» به عنوان سرمربی و بازیکنان مطرح قدیمی حریف قدرتمندی برای ایران محسوب می شود و مقابله با این تیم نیاز به هوشیاری و هماهنگی بیش از پیش توسط بازیکنان ایران دارد.
کارگرپیشه افزود: تیم برزیل به جز یک بازیکن در پست دریافت کننده قدرتی دست به جوان گرایی در ترکیب تیمش نزده است و بازیکنان با تجربه زیادی در اختیار دارد و انتظار داریم ایران صرف نظر از نتیجه، بازی خوب و قابل قبولی مقابل این حریف قدرتمند به نمایش بگذارد.
به گزارش شورا نیوز به نقل از ایرنا، تیم ملی ایران از ساعت ۱۶ روز (جمعه) ۱۸ خرداد در هفتمین مسابقه خود در لیگ ملت های والیبال به مصاف چین رفت و این تیم را با نتیجه سه بر صفر شکست داد.
در این مسابقه امیر غفور ۱۸ امتیاز با اسپک، ۱ امتیاز با دفاع روی تور و در مجموع ۱۹ امتیاز گرفت و امتیازآورترین بازیکن میدان شد.
در سوی دیگر میدان، ژینگینگ ژانگ با ۱۴ امتیاز اسپک، ۲ امتیاز دفاع روی تور و مجموع ۱۶ امتیاز، امتیازآورترین بازیکن چینی ها بود.
در این مسابقه تیم ایران عملکرد فوق العاده ای در دفاع روی تور داشت و ۱۳ امتیاز گرفت؛ سامان فائزی با کسب هفت امتیاز در این بخش عملکردی کم نظیر از خود به جا گذاشت.
تیم ملی ایران ۴۱ امتیاز با اسپک، ۱۳ امتیاز با دفاع روی تور، پنج امتیاز با سرویس، ۱۶ امتیاز با اشتباه های حریف و در کل ۷۵ امتیاز گرفت.
در مقابل چین ۳۳ امتیاز با اسپک، ۶ امتیاز با دفاع روی تور، سه امتیاز با سرویس، ۱۲ امتیاز با اشتباه های ملی پوشان ایران و در مجموع ۵۴ امتیاز به دست آورد.
تیم ملی والیبال ایران از ساعت ۱۶ روز (شنبه) ۱۹ خرداد در دومین مسابقه خود در هفته سوم لیگ ملت های والیبال به مصاف برزیل می رود.
۷۱۵۶/۳۰۷۲

انتهای پیام /*

[ad_2]

منبع خبر