[ad_1]

به گزارش ایرنا هفته جاری برخی از پرستاران متعهد بیمارستان امام خمینی (ره) کوهدشت مورد ضرب و شتم و توهین همراهان بیمار قرار گرفتند که این اتفاق واکنش سازمان نظام پرستاری را در پی داشت.
پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری کشور با انتشار مطلبی بر خروجی تارنمای خود ضرب و شتم پرستار متعهد کوهدشتی توسط همراهان بیمار را محکوم کرده و خواستار چاره اندیشی جدی مسئولان نظام سلامت در این باره شده است.
سعید کرمی پرستار اهل کوهدشت استان لرستان که در پی مراجعه بیمار خانم به همراه تعداد زیادی از همراهانش به بخش اورژانس بیمارستان امام خمینی این شهرستان در حال انجام اقدامات اولیه برای این بیمار بود به علت دعوت همراهان به آرامش، با خشم آنها مواجه شده و مورد ضرب و شتم قرار گرفت؛ این پرستار به دلیل شکستگی از ناحیه دست به اتاق عمل اعزام شد.
گفتنی است یکی دیگر از همکاران نامبرده به نام فرامرز سوری نیز قصد داشت شرایط را آرام کند که وی نیز مورد خشم و هجوم همراهان بیمار قرار گرفتند.
با توجه به تعداد بالای گزارشاتی از این دست لازم است مسئولان نظام سلامت کشور هرچه سریعتر چاره ای برای این موضوع اندیشیده و برای حفظ شان و امنیت پرستاران متعهد راهکاری عملی اتخاذ نمایند. چراکه تداوم این جریانات به طور حتم باعث کاهش انگیزه خدمتی در نیروهای پرستاری و ایجاد بحرانی جدید در سیستم بهداشت و درمان کشور خواهد شد.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: ۲ پرستار در بیمارستان امام خمینی (ره) در شهرستان کوهدشت توسط همراهان یک بیمار مصدوم شدند.
عباس پزشکپور افزود: این پرستاران پس از مداوای بیمار در بیمارستان امام خمینی (ره) کوهدشت توسط همراهان بیمار مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.
وی افزود: یکی از پرستاران مصدوم مورد مداوا قرار گرفته و در حال حاضر وضعیت مطلوبی دارد اما پرستار دیگر دچار شکستگی دست شده است.
پزشکپور ادامه داد: روند قضایی و شکایت این مورد توسط دانشگاه علوم پزشکی لرستان در حال پیگیری است و مراحل قضایی این پرونده طی می شود.
به نظر می رسد صنف پرستاران همچنان باید منتظر اینگونه حوادث باشند تا همراهان احساسی و عصبی بیماران، درد مضاعف توهین، تحقیر و ضرب و شتم را به پرونده های مرتبط پزشکی پیوند دهند.
۷۲۷۴/۷۲۶۹/۳۰۲۲

انتهای پیام /*

[ad_2]

لینک منیع :

به اطلاع میرساند تین خبر توسط موتور جستجوی شورا نیوز دریافت شده و این رسانه در خصوص محتوای آن هیچ مسولیتی ندارد