[ad_1]

حامد دارابی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار  داشت: زائران بیت‌الله‌الحرام از تاریخ نهم لغایت یازدهم مرداد ماه امسال عازم سرزمین وحی خواهند شد و زمان بازگشت زائران سرزمین نور نیز دهم لغایت دوازدهم شهریور ماه خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۸۵ هزار زائر از جمهوری اسلامی ایران به حج تمتع مشرف می‌شوند، گفت: فرودگاه بین المللی استان کرمانشاه نیز ایستگاه پرواز زائران غرب کشور به سرزمین وحی می‌باشد.

دارابی با اعلام اینکه زائران سرزمین وحی از ۲۰ ایستگاه پروازی به حج تمتع مشرف می‌شوند، افزود: که با توجه به تفاهم‌نامه ایران و عربستان از حدود ۱۵ سال گذشته، نیمی از پروازهای حج ایرانی و نیمی دیگر عربستانی است.

مدیر کل حج و زیارت استان کرمانشاه بیان کرد: ایستگاه پروازی استان کرمانشاه از فرودگاه شهید اشرفی در مرکز استان خواهد بود و زائران منطقه غرب کشور از این ایستگاه به حج تمتع مشرف می‌شوند.

وی «حج، تحول روحی و اخلاقی، سبک زندگی دینی، عزت و کرامت اسلامی» را شعار حج امسال عنوان کرد و گفت: زائران بدون هیچ مشکلی به سرزمین وحی اعزام می‌شوند.

دارابی همچنین یادآور شد: اعزام زائران مدینه اول از ۲۷ تیر تا ۱۹ مرداد و زائران مدینه دوم از ۸ تا ۲۴ مرداد ماه امسال انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه ۴۵۰۰ زائر از استان‌های غرب کشور به حج مشرف خواهند شد، گفت: امسال ۱۱۳۰ زائر کرمانشاهی به سرزمین وحی مشرف خواهند شد.

[ad_2]

لینک منیع :

به اطلاع میرساند تین خبر توسط موتور جستجوی شورا نیوز دریافت شده و این رسانه در خصوص محتوای آن هیچ مسولیتی ندارد