[ad_1]

به گزارش خبرگزاری مهر، غلامرضا بنی صدر با اشاره به تداوم اجرای طرح توسعه فرودگاه خرم آباد گفت: اخیرا در سفر رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران جلسه ای با حضور استاندار لرستان برگزار شد و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها برای کمک در تامین اعتبار تکمیل پروژه های فرودگاه از جمله استریپ سازی و بهسازی جاده های دسترسی به فرودگاه قول مساعد داد.  

وی ادامه داد: طرح توسعه فرودگاه خرم آباد با اعتبار اولیه ۵۲ میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی در سال ۱۳۹۲شروع شد که تاکنون برای اجرای این طرح ۵۰ میلیارد تومان هزینه شده و تکمیل آن نیازمند ۹ میلیارد تومان دیگر است.

مدیر فرودگاه خرم آباد با اشاره به اینکه طرح توسعه فرودگاه خرم آباد شامل تطویل و تقویت باند، همسطح سازی و زهکشی سطوح پروازی، بهسازی و توسعه اپرون و ساخت پاویون جدید است، تصریح کرد: تطویل و تقویت باند فرودگاه به طول ۴۲۰ متر، ارتقای مقاومت باند از ۵۵ به ۶۵ متر و زهکشی سطوح پروازی پایان یافته است و بخش های استریپ سازی یا همسطح سازی سطوح پروازی در حال اجرا است.

بنی صدر یادآور شد: ساخت پاویون جدید فرودگاه خرم آباد به مساحت یک هزار و ۶۰۰ مترمربع و پیشرفت ۷۵درصدی درحال اجرا است.

وی ادامه داد: همچنین خط کشی باند با کمک اداره کل تجهیزات و سامانه های فرودگاهی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران انجام شده است و اکنون در حال کابل کشی به طول ۵۰۰ متر و نصب چراغ های اپروج هستیم؛  خط کشی اپرون به طول ۳۰ هزار متر نیز در آستانه تکمیل است.  

مدیر فرودگاه خرم آباد با بیان اینکه مستندسازی های انجام شده از اراضی متعلق به این فرودگاه در اختیار اداره ثبت اسناد و املاک قرار گرفته و اکنون در حال گذراندن مراحل اداری است، گفت: یکی از مشکلات فرودگاه خرم آباد، مشاع بودن آن است که سندهای آن شش دانگ نیست و دریافت سند تک برگ برای اراضی آن زمانبر است.

وی همچنین با اشاره به افزایش پروازهای فرودگاه خرم آباد در یک سال اخیر گفت: در یک سال اخیر به رشد ۶۰ درصدی پرواز و افزایش ۵۷ درصدی مسافران فرودگاه رسیده ایم؛ ضمن اینکه در سال ۹۶ پرواز های شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی نیز در این فرودگاه برقرار شد و اخیرا به سه پرواز در هفته افزایش یافته است.

بنی صدر افزود: مکاتباتی را با استاندار لرستان برای کمک در ساماندهی رودخانه کنار فرودگاه و بهسازی نمای بیرونی فرودگاه انجام داده ایم که امیدواریم به زودی محقق شود.

[ad_2]

لینک منیع :

به اطلاع میرساند تین خبر توسط موتور جستجوی شورا نیوز دریافت شده و این رسانه در خصوص محتوای آن هیچ مسولیتی ندارد