به گزارش «شورا نیوز» به نقل از تسنیم  مهدی سادین برادر رضا سادین یکی از معدنچیان حبس شده در معدن یورت آزادشهر که امروز برای نجات برادر خود به درون تونل معدن زمستان یورت آزادشهر وارد شده بود که به علت مشکلات تنفسی از معدن خارج شد در گفت‎وگو با خبرنگار تسنیم در آزادشهر با بیان اینکه ۲ سال پیش در این معدن مشغول به فعالیت بودم اظهار داشت: ۲ سال پیش به مدت یک‌سال در این معدن کار کردم.

وی با بیان اینکه امروز برادر یکی از محبوس‌شدگان این معدن هستم، گفت: رضا سادین برادر من یکی از محبوس‌شدگان در این معدن است و وی تاکنون ۱۴ ماه حقوق دریافت نکرده است.

برادر این محبوس شده در معدن یورت آزادشهر یادآور شد: رضا دارای ۲ فرزند است  و خیلی‎ها از بستگان منتظر خبری از رضا هستند.

سادین درباره فاجعه معدن یورت آزادشهر گفت: من بارها از حواث مختلف مطلع شده بودم اما به عمق حادثه در این معدن پی‎نبرده بودم.

وی تاکید کرد: حادثه معدن یورت آزادشهر سبب شد تا به سختی کار در این معدن و خطرات آن بیشتر آشنا شوم.

برادر این محبوس شده در معدن یورت آزادشهر افزود: من بارها به برادرم اعلام کردم از شغل خود انصراف دهد و به فعالیت دیگری بپردازند اما متاسفانه هیچ عکس‌العمل مثبتی از سوی رضا ندیدم.

سادین گفت: خودم ۲ سال پیش در این معدن مشغول به کار بودم  و به صورت حواله‎ای حقوق و مزایا برای من در نظر گرفته می‎شد، به گونه‎ای که به ازای هر ۱۶ ساعت کار در شبانه‎روز ۷ هزار تومان دریافتی و بیمه داشتم.

انتهای پیام/