به گزارش «شورا نیوز» به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان؛محمد اورکی روانشناس در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ گفت: افرادی که از ضعف تربیتی در دوران کودکی برخوردارند در بزرگسالی به کمال نرسیده و یکسری رفتارهای بچه گانه از خود نشان می‌دهند که به اصلاح روانشناسان انسان‌های بچه ننه و لوس هستند.

وی بیان کرد: تربیت مردانی که کارهای بچه گانه از خود نشان می‌دهند کامل نشده و والدین آنها نتوانسته‌اند این افراد را در مقابل سختی و مشکلات مقاوم کنند که اینگونه مردان نمی‌توانند در مواجهه با مشکلات قد علم کنند.

این روانشناس تصریح کرد: مردانی که پوشالی و سطحی رشد کرده‌اند و سرد و گرم روزگار را نچشیده اند با اینکه سن‌ آنها افزایش پیدا کرده ولی رفتارهای بچه گانه از خود نشان می‌دهند.

وی عنوان کرد: مردانی که در سربالایی‌های زندگی قرار گرفته و در ناز و نعمت بزرگ شده هیچگاه در معرض سختی و کارهای دشوار قرار نگرفته که همین مساله سبب شده تا آنها رفتارهای بچه گانه از خود نشان بدهند.

اورکی افزود: مردانی که با مشکلات دنیا دست و پنجه نرم نکرده و ناز پرورده بزرگ می‌شوند، افرادی بسیار رفاه طلب و اشرافیت کامل که به هیچ عنوان دشواری‌های زندگی را تجربه نکرده‌اند و همین مساله باعث شده تا مردانی نازک نارنجی و ضعیف در برابر مشکلات باشند.

وی یادآور شد: مردان بچه ننه به دلیل تربیت غیر صحیح به وسیله والدین‌شان در آینده به دلیل بروز رفتارهای بچه گانه در جامعه دچار مشکل شده و این مساله زندگی آینده آن‌ها را تحت تاثیر منفی قرار می‌دهد.