به گزارش «شورا نیوز» به نقل از سپاه نیوز، همزمان با فرارسیدن سوم شعبان، مراسم گرامیداشت میلاد با سعادت امام حسین (ع) و روز پاسدار با حضور وابستگان نظامی خارجی مقیم جمهوری اسلامی ایران و به میزبانی نیروی زمینی سپاه برگزار شد.

سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه در این مراسم با عرض خیرمقدم به میهمانان و تبریک فرارسیدن اعیاد شعبانیه، از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان نهادی برآمده از متن انقلاب اسلامی یاد کرد و اظهار داشت: سپاه با تکیه بر نیروهای مؤمن، انقلابی و متعهد به ارزشهای انسانی و اسلامی رسالت و مأموریت خطیر حفظ و حراست از انقلاب اسلامی و دستاوردهای ارزشمند آن را در عرصه های مختلف عهده دار است.

وی افزود: نیروی زمینی سپاه نیز به عنوان یکی از نیروهای قدرتمند این سازمان طی ۸ سال دفاع مقدس و سال های پس از آن و حدود ۳۸ سال عمر بابرکت این نهاد مردمی، بحمدالله از تجربیات، توانمندی ها و قابلیت های متعددی برخوردار شده است.

سردار پاکپور مقابله با اقدامات خرابکارانه اخلالگران و گروه های ضدانقلاب در اوایل پیروزی انقلاب و حضور قدرتمندانه و پیروزمندانه در دوران پرافتخار دفاع مقدس را از جمله تجربیات ارزشمند نیروی زمینی سپاه دانست و خاطر نشان کرد: تداوم دفاع از مرزهای کشور در طول سال های بعد از دفاع مقدس در مناطق حساس و مأموریتی که تروریست ها سعی در برهم زدن امنیت و آرامش مناطق پیرامونی جمهوری اسلامی ایران را داشتند و نیز توفیق در برقراری امنیت پایدار مردمی در شمال غرب و جنوب کشور، با وجود کارشکنی ها و تحریکات قدرت های بیگانه، از جمله اقدامات مهم این نیروی در برقراری امنیت در میهن اسلامی ما می باشد.

وی موفقیت چشمگیر در طراحی، سازماندهی، آموزش و پرورش نیروهایی تحت عنوان “واکنش سریع” برای پاسخگویی به تهدیدات بالقوه و بالفعل ایران در هر نقطه از منطقه را از دیگر ظرفیت های موجود در نیروی زمینی سپاه دانست و تصریح کرد: همچنین این نیرو در طراحی و ساخت تجهیزات و ادوات پیشرفته و مدرن نظامی در راستای ارتقای قدرت بازدارندگی موفقیت های چشمگیری را بدست آورده است.

فرمانده نیروی زمینی سپاه در ادامه با اشاره به اقدامات این نیرو در عرصه ی محرومیت زدایی و خدمت رسانی اظهار کرد: حضور موفق و مؤثر در امر امدادرسانی به آسیب دیدگان در حوادث غیرمترقبه، ایفای نقش در عرصه سازندگی کشور با استفاده از توان یگان های مهندسی نیرو بنا به درخواست دولت و یاری رساندن به دولت در امر محرومیت زدایی به هموطنان در مناطق محروم و مرزی کشور شامل ارائه خدمات وسیع و رایگان بهداشتی، عمرانی، فرهنگی، آموزشی و غیره از جمله اقدامات مهم نیروی زمینی سپاه در امر خدمت رسانی به ملت ایران است.

وی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: در دهه های اخیر استکبار جهانی و مدعیان دروغین دفاع از حقوق بشر در سطح جهان و بویژه در منطقه غرب آسیا با ایجاد تفرقه و توسعه ی نزاع های داخلی، نسل کشی، کشتار زنان و کودکان بی گناه، جنگ افروزی و تحمیل جنگ های نیابتی به کشورهای مستقل در تلاش است اراده خود را در ایجاد یک هژمونی جهانی برای تضعیف قدرت های منطقه ای بخصوص مسلمانان و حفاظت از رژیم غاصب صهیونیستی که با هویتی جعلی سرزمین های فلسطین را غصب کرده است تحمیل نمایند.

وی افزود: ما در دورانی بسر می بریم که بدلیل ناکارآمدی نظام حاکم بر روابط بین الملل و عدم شایستگی برخی رهبران قدرت های بزرگ، جنگ به عنوان یک پدیده دائمی در اغلب مناطق دنیا، زندگی جوامع بشری را تحت تأثیر خود قرار داده و هر روز شامل بحران سازی جدیدی توسط استکبار جهانی هستیم.

فرمانده نیروی زمینی سپاه مفاهیمی چون “ایجاد بحران برای مهار بحران”،” برهم زدن ثبات برای ایجاد ثبات”، “حمله برای بازداشتن از حمله”، “سرکوب و سلطه برای آزادی” و “جنگ برای صلح” را تغییر دهنده ماهیت و شکل نبردها توصیف و تصریح کرد: در شرایط کنونی مبارزه با تروریسم و سلاح های کشتار جمعی دو موضوع مهم در پیش روی ما است که باید با همکاری و شناخت دقیق از بوجود آورندگان آنها راه نجات و برون رفت از شرایط موجود را یافت.

وی با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره بر وحدت و انسجام بین کشورها و ملت های جهان در مقابل تفکرات استکباری و زیاده خواهی های آنان پافشاری نموده است گفت: ایران اسلامی راه نجات جامعه بشری را چنگ زدن به ریسمان الهی و عدالت طلبی دانسته و تاکنون خود در مقابل هرگونه اقدام یکجانبه گرایانه ی استکبار ایستادگی نموده و به فضل الهی در این دوره گذار در راستای اهداف عالیه انقلاب اسلامی از تمامی ملت های مظلوم جهان دفاع می کند.

سردار پاکپور پیام ایران برای همه ی کشورهای جهان به ویژه کشورهای همسایه را صلح طلبی، آزادیخواهی و حفظ کرامت انسانی عنوان و تصریح کرد: در دو قرن گذشته ایران به هیچ کشوری تجاوز نکرده و قصد تجاوز به هیچ کشوری ندارد، هرچند که خود طعم تجاوز را چشیده و با تحمیل جنگی ناخواسته خسارت های انسانی و مادی زیادی را تحمل کرده است.

وی تصریح کرد: نیروی زمینی سپاه به عنوان نیرویی در خط مقدم دفاع از کیان جمهوری اسلامی ایران، با توکل برخداوند متعال و پیروی از دین مقدس اسلام و منویات فرماندهی معظم کل قوا با برخورداری از نیروهای فداکار و ایثارگر، از توان بازدارندگی دفاعی مطلوب برای ممانعت از جنگ و نیز قدرت دفاعی لازم برای پاسخ به هر تهدیدی برخوردار است و بر این باوریم که این قدرت دفاعی می تواند در خدمت تمامی مظلومان و مسلمانان جهان قرار گیرد.

سردار پاکپور در پایان تأکید کرد: نیروی زمینی سپاه آمادگی دارد تا روابط و مناسبات دفاعی و نظامی خود را با کلیه ی کشورهای دوست و صلح طلب در سراسر جهان توسعه داده و تقویت نماید.

همچنین در این مراسم سرتیپ رضا علی خان وابسته نظامی کشور پاکستان به نمایندگی از وابستگان نظامی خارجی مقیم جمهوری اسلامی ایران با تبریک روز پاسدار به فرمانده و مسئولین نیروی زمینی سپاه گفت: صمیمانه برای موفقیت روزافزون دولت و نیروهای نظامی جمهوری اسلامی ایران دعا می‌کنم.

انتهای پیام/