به گزارش «شورا نیوز» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ نمایش ۱۲ فیلم مستند تبلیغاتی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، از ۱۲ اردیبهشت ماه در تلویزیون آغاز می‌شود اما کدام کارگردان، فیلم کدام کاندیدا را می سازد؟؟

سید مصطفی آقا میرسلیم

سید مصطفی میرسلیم کاندیدای یکی از مهمترین حزب های کشور است. وی وزیر ارشاد دولت مرحوم هاشمی بود و از اعضای حزب جمهوری اسلامی. پیگیری های ما در این مورد اینکه چه کسی مستندش را می سازد راه به جایی نبرد چرا که گفتند تاکنون تصمیمی در این مورد گرفته نشده است.

چه کسانی مستند انتخاباتی نامزدها را می سازند؟

مستند اول این نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۱۴ اردیبهشت ماه ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه از شبکه یک و مستند دوم وی ۲۰ اردیبهشت ماه ساعت ۲۲ از شبکه اول سیما پخش خواهد شد.

اسحاق جهانگیری کوشایی

اسحاق جهانگیری معاون اول دولت مستقر در پاستور است که از وی به عنوان کاندیدای نه چندان جدی و البته پوششی روحانی یاد می کنند و خود نیز اعلام کرده به نیت دفاع از عملکرد دولت پا به عرصه گذاشته است، می گوید ستاد انتخاباتی تشکیل نمی دهم.

چه کسانی مستند انتخاباتی نامزدها را می سازند؟

اما با این اوصاف محمدمهدی عسگرپور را سازنده مستند تبلیغاتی جهانگیری می دانند عسگرپور در گفتگو با خبرنگار ما این خبر را تکذیب کرد اما باز هم نامی دیگر به صورت جدی تر مطرح شد و گفتند که جهانگیری هم ساخت مستندش را همچون یار انتخاباتی اش به رضا میرکریمی واگذار کرده است.

مستند اول این نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۱۷ اردیبهشت ماه ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه از شبکه یک و مستند دوم وی ۲۳ اردیبهشت ماه ساعت ۲۲ از شبکه اول سیما پخش خواهد شد.

حسن روحانی

چهار سال پیش که در انتخابات حاضر شد مستند انتخاباتی اش را حسین دهباشی ساخت. دهباشی را امروز بیشتر بخاطر ساخت همان مستند و روایت دربار می شناسیم. حال امروز به انتخاباتی دیگر نزدیک شده ایم و نام مستندسازان و تهیه کنندگان معروف بر سر زبان اهالی رسانه افتاده است. از بهروز شفیعی، حسین دهباشی و رضا میرکریمی به عنوان سه گزینه احتمالی سازندگان فیلم روحانی نام برده شد.
چه کسانی مستند انتخاباتی نامزدها را می سازند؟

اول به سراغ کارگردان ۴ سال پیش رفتیم و جویا شدیم که آیا مستند روحانی را شما می سازید؟ دهباشی پاسخش نه بود. گفتیم آیا از طرف ستاد روحانی با شما مذاکره شده است؟ پاسخش آری بود و گفت من نپذیرفتم. دلیلش را اینگونه عنوان کرد: جهت دهی به افکار عمومی، خصوصا در مواردی چون انتخابات ریاست جمهوری که بر سرنوشت ملتی برای سالها موثر است مسئولیت سنگینی می باشد که بر شانه انسان سنگینی می کند این نوبت تاب مسئولیتی چنین سترگ که حق الناس میلیون ها هموطن است را نداشتم.

حال نام شفیعی و میرکریمی پررنگتر می شود البته گفته شده که میرکریمی روابط حسنه ای با آقایان فرهنگی دولت دارد. مستند اول این نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۱۶ اردیبهشت ماه ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه از شبکه یک و مستند دوم وی ۱۹ اردیبهشت ماه ساعت ۲۲ از شبکه اول سیما پخش خواهد شد.

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی متولی کنونی آستان قدس رضوی است و از دیگر کاندیداهای این دوره است. او هم متولد مشهد است از محمد حسین رضوی تهیه کننده سینما که فیلم های درخشانی در کارنامه اش دارد به عنوان مستند ساز تبلیغاتی اش نام بردند دلیلش هم این بود که می گفتند بارها وی را با آقای رئیسی دیده اند اما دیری نگذشت و معلوم شد این خبر صحت ندارد.

بعد از کمرنگ شدن نام رضوی این بار از مهدی نقویان و محمد علی فارسی نام برده شد حتی رسانه ای هم مدعی شد که با نقویان صحبت و وی این خبر را تایید کرده است.
چه کسانی مستند انتخاباتی نامزدها را می سازند؟

مهدی نقویان در چند دوره از جشنواره عمار به عنوان فیلم ساز برگزیده انتخاب شده است تصاویر آرشیوی دیده نشده و ناب را از مزیت های مستندسازی او می دانند.

محمد علی فارسی نیز فیلم ساز خوش تکنیکی است که ساخت فیلم را از دوران دفاع مقدس به عنوان دستیار کارگردان و تدوینگر شهید آوینی در مجموعه سراب آغاز کرد اعضای ستادش نه این دو نام را تایید کردند و نه تکذیب.اما شنیده ها بیشتر گزینه فارسی را تقویت می کند.

مستند اول این نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۱۲ اردیبهشت ماه ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه از شبکه یک و مستند دوم وی ۲۴ اردیبهشت ماه ساعت ۲۲ از شبکه اول سیما پخش خواهد شد.

محمدباقر قالیباف

از برادران رضوی بیشتر از سایرین نام برده شد برادر بزرگتر که در کارزار انتخاباتی گذشته مستند انتخاباتی قالیباف را ساخت این روزها هم رسم وفاداری به جا آورده و باز هم به کمک هم شهری اش که جوان ترین کاندیدای انتخاباتی هم نام گرفته، شتافته تا مستندش را باز خود بسازد این تهیه کننده سرشناس این خبر را در صفحه شخصی اش منتشر کرده که امروز با تیم کارشناسان دولت مردم جلسه داشتیم…
چه کسانی مستند انتخاباتی نامزدها را می سازند؟

مستند اول این نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۱۸ اردیبهشت ماه ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه از شبکه یک و مستند دوم وی ۲۱ اردیبهشت ماه ساعت ۲۲ از شبکه اول سیما پخش خواهد شد.
سید مصطفی هاشمی طبا

چه کسانی مستند انتخاباتی نامزدها را می سازند؟

سید مصطفی هاشمی طبا ۷۱ ساله و دارای مدرک فوق لیسانس اگر به کارنامه کاری اش نگاه بیندازیم می بینیم بیشتر اهل ورزش و تندرستی بوده است. این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در گفتگو با ما خود از فرزین رضائیان به عنوان سازنده مستندش نام برد تا آب بر آتش شایعات ریخته باشد.
مستند اول این نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۱۲ اردیبهشت ماه ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه از شبکه یک و مستند دوم وی ۲۵ اردیبهشت ماه ساعت ۲۲ از شبکه اول سیما پخش خواهد شد.

انتهای پیام/