به گزارش «شورا نیوز» به نقل از راشاتودی نوشت: در پی اظهارات وزیر امور خارجه استرالیا در خصوص «تهدیدآمیز بودن» اقدامات کره شمالی علیه صلح و ثبات منطقه، مقامات پیونگ یانگ به استرالیا هشدار دادند که درصورت تداوم «اطاعت کورکورانه و هواخواهانه» کانبرا از اوامر آمریکا به حمله هسته ای علیه این کشور اقدام خواهند کرد.

خبرگزاری مرکزی کره شمالی به نقل از سخنگوی وزارت خارجه این کشور اعلام کرد: «چنانچه استرالیا به پیروی از اقدامات آمریکا در راستای منزوی ساختن کره شمالی ادامه دهد و همچنان یک تیپ ضربتی به فرماندهی آمریکا باقی بماند؛ این [به مثابه] خودکشی در برابر حمله هسته ای نیروی استراتژیک کره شمالی خواهد بود».

این تهدید از جانب پیونگ یانگ در حالی مطرح شد که وزیر خارجه استرالیا اواسط هفته گذشته اظهار داشت کره شمالی «در مسیر دستیابی به تسلیحات هسته ای» است و از اینرو، منطقه را در معرض «خطری غیرقابل قبول» قرار می دهد. وزیر خارجه استرالیا در ادامه افزود که جامعه بین المللی باید مانع از اقدامات کره شمالی شود.

سخنگوی وزارت خارجه کره شمالی با غیرقابل بخشش دانستن اظهارات وزیر خارجه استرالیا، این گفته ها را اقدامی علیه صلح دانست که سیاست بی نهایت خصمانه آمریکا علیه کره شمالی و همچنین تهدیدات هسته ای علیه این کشور را تشویق و حمایت می کند و دولت آمریکا را به اتخاذ اقدامات بی پروایانه و مخاطره آمیز نظامی ترغیب می نماید».

این سخنگوی وزارت خارجه کره شمالی مقامات استرالیا را به «اطاعت کورکورانه و هواخواهانه از اوامر آمریکا» متهم کرد.

شایان ذکر است که «مالکوم ترنبول» نخست وزیر استرالیا ضمن حمایت از سیاست آمریکا در قبال کره شمالی، مقامات پکن را به اِعمال فشار اقتصادی بر پیونگ یانگ ترغیب نمود.

لازم به ذکر است که همزمان با انتشار اظهارات مقامات کره شمالی، «مایک پنس» معاون رئیس جمهور آمریکا در دیدار از استرالیا و گفتگو با نخست وزیر این کشور بار دیگر برنامه تسلیحاتی پیونگ یانگ را محکوم نمود.