به گزارش «شورا نیوز» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمد هاشمی در پی اعلام نظر شورای محترم نگهبان در خصوص اعلام صلاحیت ها و ردّ صلاحیت های نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری بیانیه ای صادر کرد.

این بیانیه به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ملت شریف و بزرگوار ایران

سلام علیکم

از روزی که در حوزه علمیه قم با اندیشه های امام راحل آشنا شدم ، به این باور دینی رسیدم که آنچه انسانها را در دنیای فرا صنعتی امروز به سعادت دنیوی و اخروی می رساند،مکتب ناب اسلام و مذهب انسان سازاهل بیت (ع) است که اجتهاد را به عنوان شرط خاتمیت دین و ترویج تعالیم ائمه معصوم در زمان غیبت کبری برای فعالیت های سیاسی،اجتماعی ،فرهنگی و حتی اقتصادی لحاظ میکند.

بعدها که برای ادامه تحصیلات آکادمیک به غرب وبه ویژه آمریکا رفتم و با مکاتب متعدد آشنا شدم ،به یقین قلبی رسیدم که آنچه امام عزیز می فرمود، راه نجات ملتهای ستمدیده،به خصوص ملت شریف ایران از استبداد واستعمار است که تمدنی دیر پا را با فرهنگ غنی اسلامی و ایرانی به عنوان پشتوانه خویش دارند.

در پاریس به محضرشان مشرف شدم و افتخار داشتم که همراه آن معمار کبیر در پرواز تاریخی به ایران بیایم تا دست در دست یکایک مردم برای سربلندی ایران بکوشیم و خدای بزرگ را شاهد میگیرم که در طول ۳۹سال گذشته، در عمل به آیه ” لیس للانسان الا ما سعی”هر چه در توان فکری و مدیریتی داشتم،در سنگرهای مختلف اجرایی مانند:معاون نخست وزیر وقائم وزارت امور خارجه،معاون وزیر کشاورزی،قائم مقام وزارت امور خارجه،ریاست صدا وسیما، معاون اجرایی رییس جمهور،عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام وریاست دفتر رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام کوشیدم تا اعتدال محمدی وعلوی ، در جامعه ایرانی محور امور باشد.

پس از ارتحال منادی اعتدال در سال پیش که یکی از “زبرالحدیدهای”قیام امام راحل و امین ایشان در سالهای بعد از پیروزی ،تثبیت وتداوم انقلاب اسلامی بود، یعنی مرحوم مغفور حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی، براساس وصایا و نصایح جمعی وفردی آن عزیز ، برای انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری نام نویسی کردم تا به همراه دیگر نامزدهایی که اندیشه های آن عزیز سفر کرده و امام عزیز را پیگیری مینمایند،از برگشت کشور به شرایط اسف بار گذشته جلوگیری نمایم.

شما مردم عزیز را گواه میگیرم که هدفم جز تعالی کشور و انقلاب اسلامی نبوده و نیست و آنچه را که این روزها به عنوان تایید صلاحیتها اعلام شد:

اولاً؛ به حکم قانون گردن مینهم و شکایتی ندارم.

ثانیاً؛ دادخواهی را به دادخواه اعظم در “یوم تبلی السرائر” می برم .

ثالثاً؛ از همه کسانی که از روز ثبت نام،قلمی و قدمی برای ترویج اعتدال اسلامی تلاش کردند و با من همراه بودند، شکر و قدردانی می نمایم.

رابعاً؛ با تمام توان از نامزدی حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی ،حمایت می نمایم که تداوم آن برای پیشرفت کشور آرزوی دینی،ملی و سیاسی آیت الله هاشمی رفسنجانی بود.

وعده ما ، جمعه ۲۹ اردیبهشت ۹۶ پای صندوق های رٲی تا انشاء الله حماسه ای دیگر خلق شود که مکمل حماسه های خرداد ۹۲ و اسفند ۹۴ باشد.

محمد هاشمی

انتهای پیام/