به گزارش «شورا نیوز» و به نقل از اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع؛ سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان در این گفتگوی تلفنی با اشاره به اقدام تجاوزگرانه آمریکا در حمله به پایگاه هوایی الشعیرات تصریح کرد: این اقدام علاوه بر اینکه برخلاف تمام موازین حقوق بین المللی و تجاوز آشکار به یک کشور مستقل است به منظور بازیابی و تقویت روحیه شکست خورده تروریست ها در سوریه صورت گرفت.

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران تلاش برای بازسازی چهره مخدوش ترامپ در صحنه سیاسی آمریکا و انحراف افکار عمومی از مشکلات داخلی را از دیگر اهداف حمله آمریکا به سوریه برشمرد.
سردار دهقان با بیان اینکه آمریکا برای جبران شکست تروریست ها در منطقه در حال اجرای سناریوی مشکوک و خطرناک به منظور ایجاد اجماع علیه دولت قانونی سوریه و توجیه حضور نظامی خود در منطقه است تأکید کرد:حاکمان جدید آمریکا با این اقدام نشان دادند که نه راستگو و نه صادق هستند و با وجود ادعاهای مطرح شده در کمپین انتخاباتی خود نه تنها با تروریست ها مبارزه نمی کنند که در راستای انسجام و تقویت روحیه تروریست ها و حامیان آنان گام بر می دارند و به جای بمباران تروریست ها نیروهای مسلح و ملت سوریه را بمباران می کنند.
وی همچنین اظهارکرد باید تروریست ها بفهمند که نمی توانند بیش از این به حیات جنایتکارانه خود ادامه دهند و آمریکایی ها نیز در صورت تکرار اینگونه اقدامات بایستی هزینه های سنگینی بپردازند و بدانند اقدامات آنان بی پاسخ نخواهد ماند.
وی در پایان تأکید کرد :جبهه مقاومت با توانایی عزم و اراده جدی به اقدامات ضد تروریستی با وجود خواسته آمریکا ادامه خواهد داد.
سرگئی شویگو، وزیر دفاع جمهوری فدراسیون روسیه نیز در این گفتگوی تلفنی با تأیید اظهارات وزیر دفاع کشورمان بر ضرورت تقویت هرچه سریع تر ارتش و نیروهای مردمی سوریه در جنگ با تروریسم تأکید کرد.
شویگو گفت:روسیه مصمم است با استفاده از ظرفیت های خود در حوزه های سیاسی و نظامی ضربات قاطع و کوبنده تری به تروریست ها وارد و عرصه را بر آنان و حامیانشان تنگ تر کند.