به گزارش «شورا نیوز» به نقل از خبرگزاری فارس، در آستانه دیدار روسای جمهور آمریکا و چین، رسانه‌های کره جنوبی بامداد چهارشنبه از شلیک موشک توسط کره شمالی خبر دادند.

به نوشته خبرگزاری «یونهاپ»، ارتش کره شمالی یک موشک «ناشناس» را از منطقه «سینپو» واقع در ساحل شرقی این کشور به سمت دریای ژاپن شلیک کرده است.

وزارت دفاع کره جنوبی با تائید این خبر اعلام کرد در تلاش است تا نوع موشک شلیک‌شده را مشخص کند.

از زمان روی کار آمدن دولت «دونالد ترامپ» در آمریکا، کاخ سفید چند هشدار به کره شمالی داده و تحریم‌هایی را هم علیه برنامه موشکی این کشور وضع کرده است.

کره شمالی می‌گوید تا زمانی که رزمایش‌های مشترک آمریکا، کره جنوبی و ژاپن در این منطقه ادامه داشته باشد، از آزمایش موشکی و توسعه برنامه اتمی دست نخواهد کشید.

ترامپ که روز پنج‌شنبه در فلوریدا با «شی جین پینگ» رئیس‌جمهور چین دیدار می‌کند، هم در طول رقابت‌های انتخاباتی و هم پس از پیروزی در انتخابات، از چین خواسته از نفوذ خود بر کره شمالی استفاده کرده و این کشور را به توقف برنامه موشکی و اتمی وادارد.

یک مقام کاخ سفید دیروز گفته بود ترامپ در دیدار با همتای چینی‌اش حتما مسئله کره شمالی را مطرح کرده و نسبت به تبعات عدم اقدام پکن، هشدار می‌دهد.

رئیس‌جمهور آمریکا این هفته گفت اگر پکن در تقابل با کره شمالی با واشنگتن همراه نشود، ایالات متحده به تنهایی این مسئله را حل می‌کند. با این حال، وی توضیح نداد که چه راهکاری برای مهار کره شمالی دارد.

یک مقام دولت آمریکا روز سه‌شنبه، همزمان با انتشار خبر شلیک موشک توسط کره شمالی، بار دیگر تلویحا پیونگ‌یانگ را به اقدام نظامی تهدید کرد.

وی که خواسته نامش فاش نشود، به شبکه «سی‌ان‌ان» گفت: «مهلت [برای کره شمالی] به پایان رسیده و همه گزینه‌ها روی میز است.»

او همچنین گفت مسئله کره شمالی مورد توجه جدی ترامپ و دولت او قرار دارد.