به گزارش «شورا نیوز» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمدحسن سرابیان، رئیس ستاد طرح نظارتی کشیک نوروزی سازمان تعزیرات حکومتی در نشست خبری که امروز(چهارشنبه) برگزار شد؛ اظهار داشت: تمام شعب سیار و ثابت سازمان تعزیرات حکومتی در طرح کشیک نوروزی که از ۲۸ بهمن ماه سال ۹۵ تا ۱۴ فروردین ۹۶ اجرایی شد در حالت آماده باش بودند.

وی افزود: ۵۰ درصد شعب سیار در سطح بازار و ۵۰ درصد شعب ثابت در ادارات کل کشور به پرونده ها رسیدگی می کردند.

سرابیان اذعان کرد: ۵ هزار و ۸۳۹ اکیپ در کل کشور جهت بازرسی اعزام شد که در این گشت‌ها بازرسان صنعت، معدن و تجارت، اصناف و اتحادیه ها و نیروی انتظامی حضور داشتند.

وی با اشاره به اینکه در مجموع در قالب گشت های روزانه و طرح کشیک نوروزی ۵۹ هزار و ۳۸۳ پرونده تشکیل شد، گفت: ۱۷ هزار و ۷۷۷ بازرسی صورت گرفت و در قالب شعب سیار ۱۰ هزار و ۳۴۳ فقره پرونده تخلفاتی تشکیل شد.

سرابیان عنوان کرد: در طرح نظارتی کشیک نوروزی از رستوران ها، شرکت های مسافربری، اقامتگاه ها، قنادی ها و انبارها و غیره بازرسی صورت گرفت.

رئیس ستاد طرح نظارتی کشیک نوروزی در ادامه عنوان کرد: در مجموع متخلفان به پرداخت یک هزار میلیارد ریال جریمه در حق صندوق دولت محکوم شدند.

وی با اشاره به اینکه فراوانی تخلفات در طرح نظارتی کشیک نوروزی تعزیرات در خصوص گرانفروشی بوده است، تصریح کرد: استان تهران بیشترین و استان خراسان جنوبی کمترین تخلف را داشتند.

سرابیان با بیان اینکه دولت برای واردات پرتقال سوبسیت پرداخت کرده است، گفت: به فروشندگان میوه اخطار می دهیم که تحت هیچ شرایطی پرتقال خارجی را به نرخ گرانتر از ۳ هزار و ۹۰۰ تومان به دست مشتری نرسانند. در صورت مشاهده و گزارشات مردمی مبنی بر هر گونه تخلفی با متخلفان برخورد قاطع خواهد شد و در محل تمامی پرتقال ها به نرخ دولتی عرضه می شود.

وی در پایان اظهار داشت: در ایام عید با چندین میوه فروشی که نرخ مصوب را رعایت نکردند و در حق مردم اجحاف کردند برخورد قاطع صورت گرفت و در محل وقوع تخلف پرتقال ها به نرخ دولتی به دست مشتری رسید.

انتهای پیام/