به گزارش “شورا نیوز” و به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان؛ سردار قادر کریمی جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ در حاشیه بازدیدهایش از پایگاه های موقت نیروی انتظامی در محلات تهران اظهار داشت: ایستگاه های پلیس از ۲۵۰ ایستگاه در سال‌های گذشته به ۵۵۳ ایستگاه در سال جاری افزایش داشته است و در مجموع در ۳۷۵ محله تهران ایستگاه پلیس داریم و به صورت ۲۴ ساعته در خدمت مردم هستیم.

وی افزود: نیروی انتظامی براساس ماموریتی که دارد موظف است در ۱۵ روز تعطیلات نوروز، امنیت در سطح شهر تهران را برای مردم به وجود بیاورد.

وی گفت: در سال های گذشته ایستگاه هایی را به عنوان ایستگاه های پلیس در سطح شهر تهران احداث می کردیم و مردم برای انجام کارهایشان مراجعه می کردند و از این طریق یک تعامل اجتماعی با مردم داشتیم که امسال بر همین اساس در سطح گسترده تری این پایگاه‌ها را در سطح شهر تهران ایجاد کرده ایم.

سردار کریمی با اشاره به اینکه به صورت ۲۴ ساعته در خدمت مردم هستیم، افزود: در کانکس‌ها و چادرهای نوروزی نیروی انتظامی مواردی همچون راهنمایی مردم، مقابله با مزاحمت ها و سرقت ها را در اولویت پیگیری داریم و دوستانمان در این پایگاه ها، در گشت زنی هایشان افراد مزاحم یا سارق را دستگیر کنند.

وی گفت: از ۱۷۸ ایستگاه کانکس پلیس هم در طرح نورزی استفاده کردیم و برای بعضی از نیروها شرح وظایفی گذاشتیم تا تعامل اجتماعی بسیار خوبی را در سطح محلات با مردم داشته باشیم و دغدغه هایی را که مردم نسبت به تخلیه منزلشان دارند و اگر می خواهند به مسافرتی بروند، بتوانیم رفع دغدغه کنیم.

جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ افزود: خوشبختانه امسال باتوجه به گستردگی ایستگاه‌های پلیس توانستیم در بحث پیشگیری از سرقت تا به امروز یک درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته باشیم و در بحث کشفیات به خصوص در بحث کشف موادمخدر هم ۵۰۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش کشفیات داریم.

سردار کریمی گفت : حضور و نظارت بر صنوفی که مردم در آنجا حضور می یابند و خرید می کنند در شرح وظایف نیروی انتظامی تعریف شده است و همچنین سعی شده است، قرارگاه‌های نوروزی ما در بحث هتل ها و رستوران ها نیز ورود کنند و نظارت داشته باشند.

وی افزود: سال های گذشته مردم از ایستگاه های سیار و ثابت پلیس بسیار راضی بودند؛ اکنون نیز مردم از این ایستگاه ها استقبال کرده اند و خودشان هم عاملی شده اند در جهت بازدارندگی از جرایم و از نظر اطلاعاتی و اجتماعی به پلیس پیشگیری کمک می کنند.

براساس اعلام پلیس تهران، سردار کریمی در پاسخ به این سوال که آیا این طرح مختص تهران است یا در کل کشور اجرا می شود، گفت: در همه کلانشهرهای کشور مثل تهران، اصفهان، شیراز، هرمزگان، مشهد و تبریز این طرح انجام می شود اما مبدع این طرح تهران است که ۵ سال است این ایستگاه ها را در پایتخت راه اندازی کرده ایم و به این خاطر که توانسته ایم آن امنیت را برای مردم ایجاد کنیم و احساس امنیت را به ارمغان بیاوریم استان های دیگر هم از آن استفاده کرده اند.

انتهای پیام/