به گزارش “شورا نیوز “ ، حسین کولیوند در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، در ارتباط با اجرای طرح سلامت نوروزی توسط اورژانس، اظهار داشت: از ابتدای اجرای این طرح بیش از ۴۱ هزار مأموریت در سطح کشور انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه ۲۵ اسفند آغاز اجرای این طرح بوده است، گفت: ۹۶۵۷ مورد از مأموریت‌های اورژانس ترافیکی بوده که ۷۷۱۱ نفر در این مأموریت‌ها به بیمارستان‌ها منتقل شده‌اند.

سرپرست اورژانس کشور، ادامه داد: ۸۵۰ نفر از افرادی که در حوادث ترافیکی دچار آسیب شده بودند در محل حادثه مورد درمان قرار گرفتند.

وی گفت: ۳۱ هزار و ۹۰۲ مأموریت‌ها نیز غیرترافیکی بوده است که در این مأموریت‌ها نیز ۱۴ هزار و ۷۱ نفر به بیمارستان‌ها اعزام شدند.

کولیوند گفت: زمان انجام مأموریت‌های غیرترافیکی نیز ۵۹۴۰ نفر توسط فوریت‌های پزشکی در محل مورد درمان قرار گرفتند.

وی با اشاره به اینکه ۳۹۳۸ نفر هنگام انجام مأموریت‌های اورژانسی بیماران تنفسی بوده‌اند، گفت: ۴۲۹۱ نفر نیز از بیماران مشکل قلبی داشتند و ۱۳۶۵ نفر نیز دچار مسمومیت گوارشی بوده و ۲۰۵ نفر از طریق گاز CO دچار مصدومیت شده بودند.

سرپرست اورژانس کشور به حضور نیروهای اورژانس هوایی در ایام نوروز اشاره کرد و گفت: از ابتدای اجرای طرح نوروزی ۲۷ مأموریت هوایی در سطح کشور انجام شده است و ۴۹ نفر توسط نیروهای اورژانس هوایی به بیمارستان انتقال یافته‌اند.

کولیوند تأکید کرد: اورژانس هوایی تا پایان طرح سلامت نوروزی در حالت آماده‌باش قرار دارد.

نماینده وزیر بهداشت در طرح سلامت نوروزی ۹۶، گفت: ۸۹۱ نفر نیز در حوادث ویژه توسط اورژانس به بیمارستان‌ها انتقال یافته‌اند. و به عبارتی از روز نخست اجرای طرح تاکنون ۲۵۱ مورد حوادث ویژه توسط اورژانس انجام گرفته است.

وی با اشاره به اینکه از این تعداد حوادث ویژه ۱۱۰ مورد حوادث ترافیکی بوده است، گفت: ۶۱ نفر نیز که در حوادث ویژه ترافیکی دچار آسیب شده بودند در محل مورد درمان قرار گرفتند.

انتهای پیام/