به گزارش “شورا نیوز” و به نقل از فارس، هفتم فروردین ماه ۹۶ که به عنوان روز ملی تئاتر در تقویم کشور ثبت شده با اجرای برنامه‌های ویژه این روز همراه می‌شود.
افتتاح موزه عروسک‌های گروه تئاتر آران که سرپرستی آن را بهروز غریب‌پور بر عهده دارد از دیگر برنامه‌های این روز خواهد بود که با حضور هنرمندان تئاتر و چهره‌های فرهنگی و هنری کشور برگزار می‌شود.
اجرای برنامه‌های نمایشی ویژه ایام نوروز در محوطه مجموعه تئاتر شهر از دیگر برنامه‌های روز ملی تئاتر خواهد بود که با حضور ۷ گروه تئاتر آیینی و خیابانی در روز های ۶ و ۷ فروردین برگزار می‌شود.
محوطه مجموعه تئاتر شهر از ساعت ۱۱/۳۰ صبح روز ۶ فروردین با اجرای گروه مانکن‌های زنده سیلورمن نوروز را به هموطنان تبریک می‌گوید.

ساعت ۱۶ اجرای خیمه شب بازی ، ساعت ۱۶/۳۰ اجرای نمایش آیینی اقوام ایرانی و در ساعت ۱۷ اجرای نمایش حاجی فیروز آغاز گر این برنامه ها خواهد بود.
از ساعت ۱۷/۳۰ تا ۲۰ نیز ۴ اجرای خیابانی شامل نمایش عروسکی سفرنامه و گردشگری ، نمایش میرنوروزی ، نمایش آئینی کوسه برنشین و حاجی فیروز و نمایش ننه سرما و بابا نوروز در این برگزار می شود.
روز ۷ فروردین ماه نیز محوطه مجموعه تئاتر شهر از ساعت ۱۱/۳۰ تا ۲۰ شاهد اجرای نمایش‌های آیینی حاجی فیروز ، کوسه بر نشین و حاجی فیروز ، خیمه شب بازی ، میرنورزی ، ننه سرما و بابا فیروز و نمایش عروسکی سفرنامه و کردشگری خواهد بود.

گروه مانکن های زنده نیز در تمام این مدت اجرای برنامه خواهند داشت.

مجموعه تئاتر شهر در روز ۷ فروردین کار خود را با اجرای نمایش شلتر آغاز خواهد کرد.

تعدادی از تماشاخانه‌های خصوصی تهران نیز با اجراهای صحنه‌ای میزبان عموم تماشاگران خواهند بود.
استان‌های مختلف نیز با اجرای ویژه برنامه های خیابانی ، آیین های نوروزی و اجرای صحنه ای همزمان با روز ۷ فروردین آغاز سال نو تئاتر ایران را نوید می‌دهند.
لازم به ذکر است که تالار سنگلج از ۳ فروردین و تالار هنر از ۶ فروردین ماه با اجرای عمومی نمایش های خواستگاری و موش تا موش میزبان عموم خانواده های تهرانی می شوند.

بیش از ۳۵ اجرای نمایش کمدی نیز از روز اول فروردین ماه ۹۶ میزبان عموم مخاطبان خواهند بود.

انتهای پیام/