به گزارش “شورا نیوز” و به نقل از ورزش سه ، تیم ذوب آهن در شرایطی در عمان میزبان تیم الاهلی عربستان بود که حضور ۷۰۰۰ هزار هوادار عربستانی باعث شده بود که سبزپوشان ایرانی در این دیدار به مانند یک میهمان مقابل حریف خود قرار بگیرند. گل اول این دیدار را عبدالفتاح در نیمه اول به ثمر رساند، اما در ثانیه های پایانی نیمه اول روی تیزهوشی بنگستون صاحب یک پنالتی شد که توسط رجب زاده به گل تبدیل شد و همچنین مدافع تیم الاهلی به دلیل خطا از بازی اخراج شد تا نماینده ایران شانس زیادی برای پیروزی در این دیدار داشته باشد. اما در نیمه دوم شاهد نمایش خوبی از تیم ذوب آهن نبودیم و با توجه به رضایت تیم الاهلی به کسب یک امتیاز این تیم تمرکز بر دفاع را در دستور کار خود قرار داده بود و در دقایق پایانی نیمه دوم روی یک ضربه غیر قابل مهار توسط سوما از روی یک ضربه ایستگاهی گل دوم را دریافت کرد تا با یک شکست تلخ به ایران بازگردد. البته انتظار می رفت که مجتبی حسینی سرمربی تیم ذوب آهن با توجه به اینکه حریفش یک نیمه کامل را ۱۰ نفره به کار ادامه داد، تدابیر بهتری برای پیروزی در نیمه دوم داشته باشد که این اتفاق رخ نداد و ذوب آهن تنها نماینده ایران در هفته دوم لقب گرفت که با شکست به ایران باز می گردد.
ذوب آهن و الاهلی؛ سه شنبه ۱۰ اسفندماه؛ ورزشگاه سلطان قابوس ؛ تعداد تماشاگر: ۳۰۰۰ هزار نفر
داور: کو هونگ جین(داور وسط)؛ سونگ بونگ کیون و کیوواک سئونگ سون (کمک اول و دوم)

اخطار:

سعید الموالید(۳۲) از الاهلی

اخراج:
موتاض هوساوی (۲+۴۵) از الاهلی

ترکیب ذوب آهن:
رشید مظاهری، محمد نژادمهدی، وحید محمدزاده، علی حمام، مهران درخشان‌مهر، مهدی مهدی‌پور، دانیال اسماعیلی‌فر، سید محمدرضا حسینی، احسان پهلوان، مهدی رجب‌زاده و جری بنگستون ( ۷۶مرتضی تبریزی)
سرمربی: مجتبی حسینی
ترکیب الاهلی:
یاسر مسلم، محمد الفتیل، محمد عبدالشفی، سعید الموالید، موتاض هوساوی، سعد عبدالامیر، تایسر الاجاسم، جیانیس فتفاتزیدیس، سلمان مواشر، عبدالفتاح توفیق و عمر السومه
سرمربی: کریستین گروس.

شرح گل ها:

شرح گل ۱-۰ (الاهلی): در دقیقه ۲۸ شوت بازیکنان الاهلی در بین راه به وحید محمدزاده برخورد کرد و در نزدیکی های نقطه پنالتی عبدالفتاح اسیری با یک ضربه روی پای دقیق موفق به پیش انداختن تیمش شد.

۱-۱(ذوب آهن): در دقیقه ۲+۴۵ جری بنگستون در موقعیتی تک به تک با مسلم گلر تیم الاهلی قرار گرفت که با خطای هوساوی از ادامه حرکت بازماند. داور مسابقه نیر حرکت هوساوی مدافع الاهلی را پنالتی تشخیص داد و این بازیکن را از زمین مسابقه اخراج کرد. ضربه پنالتی را مهدی رجب زاده درست به وسط دروازه زد و کار را در ثانیه های پایانی نیمه اول به تساوی کشاند.

۲-۱(الاهلی): در دقیقه ۸۶ صاحب یک ضربه ایستگاهی چسبیده به محوطه جریمه شد و عمر السوما مهاجم خطرناک الاهلی با یک شوت سنگین موفق به باز کردن دروازه مظاهری شد تا نماینده عربستان در کمال ناباوری از سبزپوشان ایرانی پیش بیفتد.

شرح بازی

تیم الاهلی بازی را تهاجمی آغاز کرد و با ایجاد چند موقعیت خطرناک نشان داد که برای پیروزی به این مسابقه وارد شده است؛ اما بعد از گذشت ۱۰ دقیقه نمایش ذوب آهن بهتر شد و در ادامه این تیم بود که موقعیت های بهتری روی دروازه الاهلی ایجاد کرد و دو بار هم توپ را به دیرک دروازه عربستانی ها زد. از میانه های نیمه اول بازی متعادل شد و هر دو تیم حملاتی داشتند و در یکی از این حمله ها تیم الاهلی با غفلت مدافعین ذوب آهن موفق به ثبت گل اول دیدار شد. در ادامه تیم ذوب آهن سعی داشت با حفظ خونسردی به گل تساوی دست یابد که در ثانیه های پایانی نیمه اول بهترین اتفاق برای آنها رقم خورد. یک پنالتی و یک اخراج باعث شد تا تیم ذوب آهن در شرایط مساعدی قرار بگیرد و گل شدن ضربه پنالتی رجب زاده بازی را به تساوی کشاند. بلافاصله پس از ثبت گل تساوی داور مسابقه سوت پایان داور مسابقه را به ثمر رساند. در نیمه دوم بازی آرام شروع شد و تیم ذوب آهن قصد داشت با اداره بازی به گل برتری دست یابد و با ایجاد چند موقعیت خطرناک نیز در آستانه برتری بر حریف خود قرار گرفت که واکنش های خوب مسلم مانع از این اتفاق شد. در نهایت و در شرایطی که اصلا انتظار گل خوردن نماینده ایران وجود نداشت تیم الاهلی پس از چند حمله نصفه و نیمه موفق به گرفتن یک ضربه ایستگاهی چسبیده به محوطه جریمه شد و عمر السوما مهاجم زهردار الاهلی با یک ضربه غیرقابل مهار موفق به گشودن دروازه مظاهری شد. در دقایق باقی مانده نیز حملات ذوب ادامه داشت و چند موقعیت حساس روی دروازه الاهلی ایجاد کردند که راه به جایی نبرد تا این دیدار حساس در نهایت با شکست نماینده ایران خاتمه یابد.

دقایق حساس:

دقیقه ۷: تیم ذوب آهن در دو صحنه پیاپی در موقعیت دریافت گل اول قرار گرفت که بی دقتی مهاجمین حریف مانع شد.
دقیقه ۱۲: ارسال بازیکنان الاهلی با واکنش مظاهری به کرنر فرستاده شد.
دقیقه ۱۳: شوت مهدی رجب زاده در اولین موقعیت جدی ذوب آهن به دیرک افقی دروازه برخورد کرد و در برگشت مدافعین الاهلی توپ را دور کردند.
دقیقه ۱۸: ارسال احسان پهلوان از سمت راست خط دفاعی الاهلی روی دیرک افقی این تیم فرود آمد.
دقیقه ۱۹: شوت جاسم بازیکن الاهلی از پشت محوطه جریمه با شیرجه رشید مظاهری برگشت داده شد.
دقیقه ۵۰: ضربه بنگستون از داخل محوطه جریمه با واکنش مسلم راهی کرنر شد.
دقیقه ۶۵: ارسال محمدرضا حسینی از سمت راست و ضربه سر احسان پهلوان به شکل کاملا خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت.

بهترین بازیکن

عمر السوما مهاجم سوری تیم الاهلی همانطور که پیش از این انتظار می رفت زهر خود را به ذوب آهن ریخت و توانست با یک ضربه سنگین رقم زننده پیروزی تیمش باشد. باید از رشید مظاهری نیز به عنوان یکی از بهترین های زمین نام برد که در صورت عدم شکست ذوبی ها می توانست بهترین بازیکن زمین باشد و در چند موقعیت حساس به خوبی از دروازه اش حفاظت کرد. ضمن اینکه دروازه بان عربستانی چند بار تونست دروازه خود را از خطر باز شدن برهاند.

اتفاق ویژه

حضور پرتعداد هواداران عربستانی در این دیدار را می توان مهم ترین اتفاق بازی دانست. در حالی روزگاری دیدارهایی که در ایران برگزار می شد جهنمی برای حریفان می ساخت این بار در کشور عمان شرایط عکس آن اتفاق افتاد و هواداران عربستانی در حالی که میزبان این دیدار ذوب آهن بود جهنمی برای نماینده ایران درست کرده بودند و ۷۰۰۰ هوادار از نزدیک به تشویق تیم خود پرداختند. ضمن اینکه تعداد هواداران ایرانی به ۲۰۰ نفر هم نمی رسید.

در حاشیه

• در حالی که قرار است بازی از ساعت ۱۹:۱۵ دقیقه به وقت محلی(۱۸:۴۰ دقیقه به وقت تهران) آغاز شود، ذوبی ها حدود ۱.۵ ساعت قبل بازی در ورزشگاه حاضر شدند.
• حدود ۳۰۰۰ هوادار عربستانی در ورزشگاه حضور دارند، که با شور و اشتیاق فراوانی به تشویق تیم خود پرداخته اند. ورود بازیکنان الاهلی به زمین برای گرم کردن با افزایش تشویق ها همراه بود. عربستانی ها مثل همیشه با وسایل مخصوص مشغول تشویق تیم خود هستند.
• سعید آذری مدیرعامل باشگاه ذوب آهن در هنگام گرم کردن بازیکنان کنار زمین حضور داشت و شرایط زمین و سایر مسائل را زیر نظر گرفته بود.
• ربیع عطایا و علی حمام دو بازیکن لبنانی ذوب آهن پیش از شروع این دیدار برخورد گرمی با بازیکنان تیم الاهلی داشتند.