به گزارش “شورا نیوز” به نقل از ورزش سه ، سه گل استقلال توسط کاوه رضایی(ثانیه۳۵)، محسن کریمی(۷۰) و لئناردو پادوانی(۸۹) به ثمر رسید تا آبی‌پوشان شکست روز اول مقابل الاهلی را کاملا به فراموشی بسپارند. این یک برد ۳ گله دیگر از استقلال جوان علیرضا منصوریان بود.

هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا/ ساعت: ۱۹
ورزشگاه: سلطان قابوس / تعداد تماشاگر: ۱۰۵۰ نفر
داور: داور وسط: کیمورا هیرویاکی، کمک ها: ناگی توشی واکی و ائچی شینجی
ترکیب استقلال

سید مهدی رحمتی، لئوناردو پادوانی، رابسون جانواریو، خسرو حیدری (۶۳ – علی قربانی)، میلاد زکی‌پور، امید ابراهیمی، امید نورافکن، کاوه رضایی، جابر انصاری (۷۴- فرشید اسماعیلی)، محسن کریمی(بهنام برزای ۸۱) و وریا غفوری.
سرمربی: علیرضا منصوریان
ترکیب التعاون

سلطان الغامدی، ریکاردو، طلال عبسی، عبدالرحمن برکه(الدوساری۷۱)، جهاد حسین، محمد ابو سبعان، نایف موسی(۶۸ – زبیدی)، محمود معاذ، حسن ندیای، لوییز سان مارتین و احمد زین (۶۳- سالاری)
سرمربی: گالسا

اخطار

جابر انصاری(۴۱) از استقلال

محمود معاذ(۸۷) از التعاون

 

شرح گل ها

۱ ـ ۰(استقلال): در ثانیه ۳۵ بازی و در شرایطی که هنوز شرایط عادی نشده بود، کاوه رضایی از یک ارسالی عرضی از طرف مدافعان التعاون استفاده کرد و با ضربه هنرمندانه با یک قیچی از مقابل اولین گل بازی را در شرایطی شوکه‌کننده به ثمر رساند.

۲ ـ ۰(استقلال): استقلال این‌بار توسط محسن کریمی به گل رسید، بازیکنی که برخلاف پیش‌بینی‌ها در ترکیب قرار گرفته بود. او پس از آنکه دفاع التعاون توپ قربانی را برگشت داد و ضربه بعدی روی پای جابر انصاری جفت و جور نشد، با یک چیپ دروازه التعاون را باز کرد.

۳ ـ ۰(استقلال): لئاندرو پادوانی کار استقلال را تمام کرد. او گل سوم را روی ارسال امید ابراهیمی و با استفاده از قامت بلندش به ثمر رساند و بعد از گل در آغوش منصوریان قرار گرفت.

شرح بازی
یک گل و دیگر هیچ. بازی استقلال و التعاون با شروع طوفانی آبی ها همراه بود و در ثانیه ۳۵ بازی کاوه رضایی پرتاب اوت وریا غفوری را به زیبایی وارد دروازه التعاون کرد تا این اتفاق نوید یک بازی پرگل را بدهد. اما در ادامه بازی دو تیم کمتر موفق شدند نزدیک به دروازه حریف شوند تا بازی با همان نتیجه یک بر صفر به پایان برسد. استقلال در صورتی که بتواند در نیمه دوم یک گل دیگری به التعاون بزند می تواند در پایان هفته دوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا صدر نشین گروهش بشود. التعاون در نیمه اول حریف چندان قدرتمندی نشان داد و این موضوع ثابت می کند آبی ها می توانند در نیمه دوم گل های بیشتری به التعاون بزنند.
اما درنیمه دوم آتش‌بازی شاگردان علیرضا منصوریان در سلطان قابوس شروع شد. نمایش درخشان آبی‌ها در این نیمه باعث شد که تیم فوتبال التعاون کمتر فرصت نزدیک شدن به دروازه استقلال را پیدا کند و آبی‌ها در مجموع یکی از درخشان‌ترین نتایج این فصل خود را با بردی ۳ گله به دست آوردند. در نیمه دوم محسن کریمی و لئاندرو پادوانی گل‌های دوم و سوم را زدند و البته بازیکنان التعاون خوش‌شانس بودند که گل علی قربانی از نظر داور به درستی آفساید اعلام شد وگرنه شاید نتیجه سنگین‌تری برای آنها رقم می‌خورد.
بهترین بازیکن:
امید ابراهیمی، کاوه رضایی و وریا غفوری روز فوق‌العاده‌ای را برابر التعاون پشت سر گذاشتند. امید ابراهیمی که در جریان بازی مامور مهار مستقیم سن مارتین بود به جز موفقیت در کارهای با یک پاس عالی زمینه‌ساز گل دوم استقلال و با سانتری مستقیم پاس گل سوم آبی‌ها را به لئاندرو پادوانی داد تا تردیدی در نمایش درخشانش باقی نگذارد. کاوه رضایی زیباترین گل بازی را زد و وریا غفوری هم نمایش کاملی داشت.

اتفاق ویژه:
استقلال بعد از ۴ برد ۳ گله پشت سر هم برابر صنعت نفت آبادان، پیکان تهران، ماشین‌سازی تبریز و پرسپولیس این‌بار در آسیا هم موفق شدند یک بازی را با پیروزی ۳ بر صفر پشت سر بگذارند تا علیرضا منصوریان ثابت کنند نتایج خوب استقلال در بازی‌های اخیر به هیچ عنوان اتفاقی نبوده است. بهترین اتفاق برای استقلالی‌ها این است که آنها با وجود شکست در بازی اول در پایان هفته دوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان صدرنشین گروهشان هستند.
دقایق حساس
دقیقه ۱۷: شوت زین با برخورد به رابسون راهی به دروازه استقلال نداشت.
دقیقه ۳۰: سانتر سن مارتین از روی نقطه کرنر قبل از رسیدن به زید توسط پادوانی دور شد.
دقیقه ۳۲: شوت جهاد حسین از پشت محوطه جریمه با اختلاف زیاد به بیرون رفت.
دقیقه ۳۷ : بازهم ضربه کرنر بازیکنان التعاون کار دست استقلالی ها داد اما ضربه محمود معاذ با برخورد به رابسون به کرنر رفت.
دقیقه ۴۲ : سانتر وریا غفوری به یک ضربه سر نیاز داشت تا وارد دروازه التعاون شود اما سانتر او از روی سر جابر انصاری عبور کرد و این موقعیت عالی از دست رفت.
دقیقه ۴۸: اوت بلند وریا غفوری با ضربه سر کاوه رضایی به امید ابراهیمی رسید اما ضربه قیچی برگردان او توسط مدافعان التعاون دفع شد.
دقیقه ۵۱: جهاد حسین در درون محوطه جریمه به زمین افتاد اما صحنه از نظر داور پنالتی نبود.
دقیقه ۵۹: خروج اشتباه مهدی رحمتی ار درون دوروازه می رفت که ماچادو را در موقعیت گلزنی قرار دهد اما کاپیتان استقلال شانس آورد که ضربه او راهی به دروازه حریف استقلال نداشت.
دقیقه ۶۳: پاس علی قربانی محسن کریمی را در موقعیت تک به تک قرار داد اما این صحنه از نظر داور آفساید بود.
دقیقه ۷۰: سانتر وریا غفوری با برخورد به پا و دست کاوه رضایی همراه شد و داور این صحنه را هند گرفت.
دقیقه ۷۶: ضربه ایستگاهی سن مارتین با برخورد به روی تیر به بیرون رفت.
دقیقه ۸۰ : اشتباه بارز خط دفاع استقلال در یارگیری بازیکن التعاون را در موقعیت عالی قرار داد اما ضربه او به شکل عجیب به بیرون رفت و آبی ها همچنان امیدوار به حفظ صدرنشینی هستند.
دقیقه ۸۳ :ضربه علی قربانی وارد دروازه التعاون شد اما این صحنه از نظر داور آفساید اعلام کرد.
در حاشیه ها:
*در آستانه شروع بازی در شهر مسقط باران در حال باریدن است و هوای ۲۳ درجه بالای صفر است.
* در حال حاضر بیشتر سکوهای ورزشگاه سلطان قابوس خالی است و تماشاگران کمی از این بازی استقبال کرده اند.
* استقلالی ها در هنگام ورود به زمین از سوی اندک هواداران ایرانی حاضر در استادیوم مورد تشویق قرار گرفتند.
* استقلالی ها امروز امیدوار هستند در بازی با التعاون با کسب پیروزی به اولین پیروزی فصل خود برسند.
* بازیکنان دو تیم هم اکنون در زمین ورزشگاه سلطان قابوس در حال گرم کردن بدن های خود هستند.
* کادرفنی استقلال به شدت از کیفیت چمن ورزشگاه سلطان قابوس راضی هستند و امیدوارند امروز روی این زمین بتوانند بازی خوبی انجام بدهند.
* در فاصله ۱۰ دقیقه مانده به شروع بازی حدود ۲۰۰ هوادار استقلال در استادیوم سلطان قابوس حضور دارند و تیم شان را تشویق می کنند.
* پشت پیراهن های تیم فوتبال استقلال چسبی وجود دارد که به نظر می رسد آبی ها می خواهند به این شکل اسپانسر خود را نمایش ندهند.
* در دقیقه ۳۴ تکل بازیکن الاتعاون روی امید ابراهیمی باعث درگیری لفظی بین بازیکنان دو تیم شد اما با دخالت داور این درگیری خیلی زود تمام شد.