به گزارش خبرگزاری مهر، فیلم مستند «آتلان» از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به کارگردانی معین کریم‌الدینی در جشنواره فیلم «Yellowknife» کانادا به نمایش درمی‌آید.

دهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «Yellowknife» طی روزهای ۵ تا ۱۱ مهرماه ۹۵ در شمال غربی کانادا برگزار می‌شود و فیلم مستند «آتلان» در کنار ۳۰ فیلم مستند و سینمایی دیگر از کشورهای آمریکا، کانادا، ژاپن، چین، ایرلند و… روی پرده می‌رود.

برنامه نمایش فیلم مستند «آتلان» در این جشنواره برای ساعت ۹ شب نهم مهرماه پیش‌بینی شده است.

موضوع «آتلان» درباره‌ یک مربی پرورش اسب به نام «علی گوک‌نژاد» و «ایلحان» است؛ اسبی که قرار است مقام‌های زیادی نصیب خانواده‌ آن ها کند. علی قصد دارد با پولی که از جوایز ایلحان به دست می‌آورد ازدواج کند، اما در مسابقه‌ کورس همه‌چیز بر وفق مراد او پیش نمی‌رود. ایلحان در شرایط پیش‌بینی نشده‌ای قرار می‌گیرد و علی برای قهرمانی اسبش می‌جنگد… .

فیلم مستند «آتلان» سیمرغ بلورین بهترین فیلم مستند جشنواره فجر، چهار جایزه از جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، پنج جایزه از جشن مستند خانه سینما، جایزه بهترین فیلم مستند جشنواره بین‌المللی «‌Rural Route‌» نیویورک و «موندنس» آمریکا را به دست آورده است.

این فیلم در جشنواره‌های «ایدفا» هلند، «زوریخ» سوئیس، «سباستوپل»، «تیبورون»، «ماموت‌لیک» آمریکا، «کوزوو» و بخش ویژه «داک‌کورنر» جشنواره کن به نمایش درآمده و نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم مستند بلند از نهمین دوره جوایز سینمایی «آسیا- پاسیفیک» استرالیا و هفدهمین دوره جایزه مستند شبکه TRT ترکیه هم بوده است.

عوامل ساخت مستند «آتلان» که در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تهیه شده است، عبارتند از نویسنده، کارگردان، تدوین‌گر و تهیه‌کننده: معین کریم‌الدینی، پژوهشگر: فاطمه سرافراز، مدیر تصویربرداری: سامان لطفیان، صدابردار: طاهر پیشوایی، طراحی و ترکیب صدا: مهرداد جلوخانی، موسیقی: آریا عظیمی‌نژاد.