سیاست شهر
کد خبر : 3771
شنبه - 2 اردیبهشت 1396 - 16:05

دوشنبه؛ نخستین سخنرانی عمومی اوباما پس از آغاز ریاست‌جمهوری ترامپ

رئیس‌جمهور پیشین آمریکا، روز دوشنبه در اولین سخنرانی عمومی‌اش از زمان آغاز ریاست‌جمهوری ترامپ، در شیکاگو سخنرانی می‌کند.

دوشنبه؛ نخستین سخنرانی عمومی اوباما پس از آغاز ریاست‌جمهوری ترامپ

به گزارش «شورا نیوز» به نقل از روزنامه ایندیپندنت، باراک اوباما، رئیس‌جمهور پیشین آمریکا، روز دوشنبه در اولین سخنرانی عمومی‌اش از زمان پیروزی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور این کشور، در جمع دانشجویان دانشگاه شیکاگو سخنرانی می‌کند.

وی پس از چند هفته تعطیلات به همراه میشل اوباما، بانوی نخست پیشین آمریکا، روز دوشنبه در دانشگاه شیکاگو در جمع دانشجویان سخنرانی می‌کند.

دفتر مطبوعاتی اوباما در بیانیه‌ای اعلام کرد این رویداد ساعت یازده به وقت محلی (۱۹:۳۰ به وقت تهران) برگزار می شود و موضوع مورد بحث «سازماندهی جامعه و مشارکت مدنی» خواهد بود.

در این بیانیه آمده است: «این مراسم بخشی از هدف اوباما پس از ریاست جمهوری اش جهت ترغیب و حمایت از نسل بعدی رهبرانی است که با تقویت جوامع در سراسر کشور و جهان حاصل می شود.»

ایندیپندنت نوشت: بسیاری از آمریکایی ها مشتاقانه منتظر بازگشت اوباما به متن جامعه هستند.

انتظار می‌رود چهل و چهارمین رئیس جمهور آمریکا پس از این نشست در مراسم اعطای جایزه در بوستون و تعدادی سخنرانی‌های خصوصی دیگر در آمریکا و اروپا شرکت کند. همچنین قرار است وی در هفته‌های آتی در دروازه باستانی براندنبورگ در آلمان با آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، ملاقات کند.

انتهای پیام/