دسته‌بندی نشده
کد خبر : 3508
چهارشنبه - 30 فروردین 1396 - 11:16

وزیر دفاع آمریکا: باید جلوی حملات موشکی انصارالله یمن را گرفت

وزیر دفاع آمریکا در اولین سفر خود به خاورمیانه وارد عربستان شد و در خصوص توقف حملات موشکی نیروهای انصار الله یمن به عربستان، با مقامات این کشور گفت‌وگو کرد.

وزیر دفاع آمریکا: باید جلوی حملات موشکی انصارالله یمن را گرفت

به گزارش «شورا نیوز» به نقل از فارس، جیمز متیس، وزیر دفاع آمریکا روز سه شنبه (امروز) که به عربستان سفر کرده است، گفت که باید جلو حملات موشکی انصار الله یمن به عربستان را گرفت.

شبکه تلویزیونی اسکای نیوز عربی گزارش داد، ژنرال متیس به هنگام دیدار با مقامات سعودی در ریاض گفت که نیروهای انصار الله حوثی به مناطق مختلف عربستان حملات موشکی داشته‌اند و باید کاملا از تکرار این حملات جلوگیری کرد.

وی مدعی شد: «شاهد هستیم که حوثی‌ها با موشکی‌هایی که از ایران دریافت کرده‌اند، عربستان سعودی را هدف قرار می‌دهند. این چیزی است که با توجه به شمار افراد بی‌گناهی که در یمن کشته می‌شوند، باید متوقف شود».

این اولین سفر وزیر دفاع آمریکا به منطقه خاورمیانه است و قرار است طی این سفر دوره‌ای از عربستان، مصر، قطر و فلسطین اشغالی دیدن کند.

تحلیلگران و ناظران معتقدند، این سفر ژنرال متیس با هدف مقابله با تروریسم و در رأس آن داعش، پررنگ کردن نقش آمریکا در یمن و حمایت از متحدان عربی خود در جنگ علیه این کشور  صورت می‌گیرد.

وزیر دفاع آمریکا در مورد اقدامات اخیر پیونگ یانک در انجام آزمایش‌های موشکی نیز گفت، کره شمالی با این کارها قصد دارد واشنگتن را تحریک کند.

عربستان سعودی تحت ائتلاف موسوم به طوفان قاطعیت، ۶ فرودین ۱۳۹۶ به بهانه بازگرداندن دولت مستعفی یمن به ریاست عبد ربه منصور هادی، به این کشور حمله کرد.

به رغم گذشت بیش از دو سال از آغاز این جنگ نابرابر، عربستان سعودی به هیچ یک از اهداف خود در یمن نرسیده است و در مقابل، نیروهای امصارالله و ارتش یمن هر روز به توانایی‌ها موشکی خود افزوده و توانسته‌اند چندین پایگاه نظامی عربستان را در مرکز این کشور هدف قرار دهند.

انتهای پیام/